• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Su faturalarında yüzde 17 indirim

Ege’de İzmir ve Aydın gibi illerde su faturaları tartışma konusu olurken, Ankara Büyükşehir Belediyesi örnek bir karara imza attı. Su faturalarında yüzde 17 indirim kararı alınırken, toplu taşıma ve ekmek fiyatlarına da zam yapılmayacağı açıklandı

Su faturalarında yüzde 17 indirim

08.09.2018, 00:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Vatandaşın günlük hayatında birinci derecede önemli olan konulara öncelik verdiklerini ifade eden Başkan Tuna, su faturalarında yüzde 17'lik indirim yapacaklarını açıkladı. Göreve geldikten sonra önce mandıraların yoğun olduğu 16 ilçede su indirimine gittiklerini belirten Başkan Tuna, konut ve işyeri dahil tüm aboneler için de bir indirim yapılması konusunda uzun süredir çalıştıklarının altını çizdi.

VATANDAŞA DESTEK

su indirimine ilişkin Başkanlık yazısının Büyükşehir Belediye Meclisi'nin bu ayki toplantısında karara bağlanacağını aktaran Tuna, "Son dönemde dış etkenli ekonomik baskılar nedeniyle vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları bertaraf etmek ve onları biraz olsun rahatlatmak için ve tabi ki sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak su faturalarında indirim kararı aldık. Meclis'te bu yönde karar alacağız inşallah. 17 Eylül'de okulların açılacağı günden itibaren geçerli olacak şekilde yüzde 17'lik bir indirim yapıyoruz. Hesaplamalarımızla ancak bu kadar indirim yapabiliyoruz.
Dış ekonomik saldırılara karşı vatandaşlarımızın yanında olmak ve destek olmak düşüncesiyle bunu gerçekleştiriyoruz. Konut, işletmeler tüm aboneleri kapsıyor ve merkez dahil 25 ilçenin tamamında indirim uygulayacağız" diye konuştu.

ULAŞIMDA ÜCRET AYNI

Ankara'da belediyeye ait toplu taşıma araçlarına da 2018 yılı sonuna kadar zam yapılmayacağının altını çizen Başkan Tuna, EGO otobüslerine ek Metro ve Ankaray'a da zam yapmayacaklarını vurguladı. AK Parti tarafından kendisine verilen her görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ettiğini kaydeden Mustafa Tuna, "Çalışma prensibim yaptığım işe ölünceye kadar yapacakmış gibi sarılmak, yarım saat sonra bırakacakmış gibi hazır olmak şeklinde. Bana böyle bir görev verilir ve vatandaşımız da teveccüh ederse partim adına verilen görevi en iyi şekilde yerine getiririm" dedi.

Su faturalarında yüzde 17 indirim haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA