• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Büyükşehirlerde desteği

Büyükşehirlerde HDP desteği

13.09.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 13.09.2018,00:08

CHP'nin yerel seçimlerde politikası belli oldu. AK Parti ile MHP'nin Cumhur ittifakını 2019 yerel seçimlerinde de sürdürme kararı karşısında atağa geçen CHP, 'düşmanımın düşmanı dostumdur' taktiği ile PKK işbirlikçisi HDP ile ortak hareket edecek. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana gibi büyükşehirlerde HDP'liler CHP'ye çalışacak. Bu şehirlerde gösterilecek adayların İP (İyi Parti) ve Saadet Partisi'nden de oy alabilecek kişiler olmasına dikkat edilecek.
HDP'nin kazanacağı gözüyle bakılan diğer yerlerde de CHP sınırsız ve sonsuz destek verecek.

BİR ADIM İLERİ TAŞIDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde HDP'yle de İP'le de ittifak yapabileceklerini belirtti. Kılıçdaroğlu ittifakı bir adım ileri taşıyarak HDP'li isimlerin İstanbul'da belediye yönetimine getirebileceklerinin sinyalini verdi. Kılıçdaroğlu, il başkanlarına Tekirdağ'da İP'yle, Kırşehir'de HDP'yle ittifak yapma talimatı verirken, "Öyle adaylar bulacaksınız ki HDP'nin oyunun çok yoğun olduğu Esenyurt'ta bizden bir başkan çıkar. HDP'li kimliği çok öne çıkmamış ama Kürt kimlikli saygın bir işadamı bulursanız, o da başkan yardımcısı olur. İP'den birisi genel sekreter olur" dedi.

FATİH ŞENDİL

Büyükşehirlerde HDP desteği haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA