• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bombacılar öttü!

Bombacılar öttü!

15.09.2018, 23:23

Suriye'den Mardin'e geçerken yakalanan, İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere metropol kentlerde kanlı eylem hazırlığı içinde olan 2'si kadın 3 terörist sorguda çözüldü. Suriye'de bomba eğitimi alan teröristlerin Türkiye'ye sansasyonel eylemler için geldiği öğrenildi.

SORGULARI SÜRÜYOR

Mardin polisinin yaptığı sorguda, örgütün sözde üst yönetiminin "dağılan militanlarını yeniden toparlamak ve ses getirmek" amacıyla İstanbul başta olmak üzere metropol kentlerde eylem yapmayı hedefine koyduğu ortaya çıktı. Üniversite öğrencisiyken PKK terör örgütüne katılan Ronahi Sırdaş'ın kendisine İstanbul'daki yoğun ulaşım noktaları olan metro ve metrobüs durakları işaretlenmiş krokiler verildiği, eylemin nerede ve ne zaman olacağının İstanbul bağlantıları tarafından daha sonra kendisine aktarılacağı ortaya çıktı. Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen teröristlerin sorgularının sürdüğü bildirildi.
Türkiye'ye eylem yapmak için gelen teröristlerin irtibatlı olduğu kişilerin de araştırıldığı belirtildi.

FATİH ŞENDİL

Bombacılar öttü! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN