• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İcradan ‘satılık’ belediye sarayı

Türkiye’de yerel yönetimler bunu da gördü! Aydın’da Didim’in CHP’li belediyesindeki icra şoku, inanılmaz bir duruma geldi. Başkan Ahmet Deniz Atabay, Nehirsan A.Ş’ye olan 1.5 milyon TL’lik borcu ödemezse, belediye sarayı satılacak...

İcradan ‘satılık’ belediye sarayı

03.10.2018, 00:00

CHP'li başkanın kötü yönetiminden dolayı borç batağına düşen Didim Belediyesi'nin, belediye sarayı icra yoluyla satılığa çıkarılıyor. 1,5 milyon borçtan dolayı belediye sarayının icra yoluyla satılığa çıkarılması, akıllara Şener Şen'in ünlü Züğürt Ağa filmini getirdi. Züğürt Ağa filminde Şener Şen köylülerine kızdığı için köyünü satılığa çıkarmıştı. CHP'li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ise borçlarından dolayı belediye binası başta olmak üzere, belediyenin taşınmazları, araç filosu ve bina içinde bulunan mobilya ile beyaz eşyalara haciz konmasına sebep oldu.

RUHSATLARI İPTAL OLUNCA...

Atabay, borcu ödemezse Didim Belediyesi tüm mal varlığını kaybedecek. Yeni Asır'a konuşan Nehirsan A.Ş.'nin avukatı Murat Sultansu, "Türkiye'de bir ilk olacak. Eğer borçlarını ödemezlerse belediye binasını satacağız" dedi. Nehirsan İnşaat 2014 yılında belediyeden ruhsat alarak ilçede iki bloktan oluşan rezidans projesi başlattı. 30 Mart 2014'te yapılan yerel seçimlerin ardından göreve gelen Didim Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Deniz Atabay, projenin yapı ruhsatını iptal etti. Konu, Yargıy'a gitti. Danıştay 6. Dairesi, Didim Belediyesi'nin iptal kararını bozarken, inşaatın imar mevzuatına uygun olduğuna karar verdi. Ayrıca Nehirsan İnşaat, CHP'li Didim Belediyesi hakkında, yaşadıkları mağduriyet ve bir kısım zararlarının tazmininden dolayı dava açtı. Dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Didim Belediyesi, Nehirsan İnşaat'a 1 milyon 405 bin 565 lira ödemeye mahkum edildi. Mahkeme kararının ardından alacağını tahsil etmek isteyen Nehirsan İnşaat, ilk olarak belediyenin banka hesaplarına haciz koydurmak istedi. Ancak şirket, belediyenin banka hesaplarında daha önceden rehin bulunduğunu öğrendi. Bunun üzerine şirket avukatı Murat Sultansu, başta belediyenin taşınmazları olmak üzere, 108 adet belediye hizmet aracı ve belediye binasında bulunan eşyalara haciz kararı çıkardı.

"KIYMET TAKDİRİ" YAPILDI

İstanbul Anadolu 6'ıncı İcra Dairesi'nde daha önceden haciz edilen malların değerinin düşük olmasından dolayı Aydın'daki Didim Belediye Sarayı'nın Kıymet Takdiri" yapılması için Nehirsan A.Ş.'nin avukatı Murat Sultansu tarafından karar çıkarıldı. Murat Sultansu, Didim İcra Müdürü Cevdet Kara ile birlikte dün saat 15.00 sıralarında polisler eşliğinde Didim Belediyesi'ne geldi. İnşaat mühendisi, kadastro mühendisi, gayrimenkul bilirkişisi ve icra müdürü "Kıymet Takdiri" yaptı. Yetkililer, "Kıymet Takdiri"nin yapılmasının ardından belediye binasından ayrıldı.

'KILIÇDAROĞLU KENDİ BELEDİYESİNİ KURTARSIN'

Avukat Murat Sultansu, Yeni Asır'a yaptığı açıklamada, "Daha önceki mallar, alacağımız miktarı karşılamıyor. Bu yüzden inşaat mühendisi, kadastro mühendisi, gayrimenkul bilirkişisi ve icra müdürü ile belediyeye giderek Kıymet Takdiri'ni yaptık. Alacağımız miktar ödenmezse birkaç gün içinde icra yoluyla belediye hizmet binasını satışa çıkaracağız. Taşınmazların üzerinde haciz var. Borcumuzu almak için her türlü yasal hakkımızı kullanacağız.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkede kriz var diye açıklamalar yapıyor. Kılıçdaroğlu bu tür açıklamalar yapacağına icradan satılık olan Didim Belediyesi'ni kurtarsın" dedi.

İcradan ‘satılık’ belediye sarayı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.