• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

liderine 10 zor soru

CHP liderine 10 zor soru

03.10.2018, 21:36

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yalan ve iftira üzerine kurulu siyasetini sürdürüyor.​ Kılıçdaroğlu önceki gün Parti Grup Toplantısı'nda Başkan Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'in New York'taki zirvesinde yaptığı konuşmada Filistin meselesine değinmediği yalanını ortaya attı. En son, McKinsey'den danışmanlık hizmeti alınmasıyla ilgili asılsız iddialarda bulunan Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili yalanlarını 10 soruyla gündeme getirdi. Ancak Kılıçdaroğlu'na vatandaşlardan da 10 zor soru geldi.

İşte vatandaşlar arasında konuşulan ve Kılıçdaroğlu'na yöneltilen 10 soru

1-9 kez seçim kaybetmene rağmen neden koltuğu bırakmıyorsun?

2- Partinin delegelerinin yarıdan fazlası olağanüstü kurultay için imza verdi. Buna rağmen kurultayı toplamaktan neden kaçıyorsun?

3- Bugüne kadar Başkan Erdoğan'ın açtığı tazminat davalarında yüzbinlirce lira ödemeye mahkum oldun. En son Erdoğan ve yakınlarının Man Adası'na para transferi yaptığı iddiaların nedeniyle toplam 909 bin lira tazminat ödemeye mahkum oldun. Avukatın da bu paranın CHP liderinin kendi hesabından ödendiğini açıkladı. Bir bürokrat emeklisi ve vekil maaşıyla bu parayı nereden buldun?

NEDEN YALAN SÖYLÜYORSUN?

4- Sözde adalet yürüşüyünde omuz omuza verdiğin HDP'nin PKK'nın siyasi uzantısı olduğu gün gibi ortada. Şimdi de bu partiyle 'gönül ittifakı' yapmak istediğini söylüyorsun.

BU İTTİFAKLA AMACIN PKK'YA DESTEK Mİ?

5- Bugüne kadar ortaya çıkan yalanlarının ardından en son Başkan Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'deki konuşmasında Filistin ile tek bir laf söylemediğini öne sürerek yine bir yalan söyledin. Niye sürekli yalan söylüyorsun?

6- Genel Başkan Yardımcın Tuncay Özkan'ın "CHP'de gizli bir karar alma merkezi var. Kılıçdaroğlu bu kararları MYK'ya getiriyor" dediği ortaya çıktı. Ama bugüne kadar bu gizli merkezin neresi olduğunu açıklamadın.

BU GİZLİ MERKEZ KİMLERDEN OLUŞUYOR?

7- Didim'de CHP'nin yönettiği belediyede başkanın makam koltuğunun ardından şimdi de hizmet binasına haciz geldi. Yerel seçim öncesi CHP belediyeciliğinin iflası anlamına gelen bu gelişmeyle ilgili neden tek kelime etmiyorsun?

İZMİR'E ÜVEY EVLAT MUAMELESİ

8- En fazla oyu aldığın İzmir'den Parti Meclisi'ne neden sadece 3 kişiyi aldın?

Erdal Aksünger'in de senin listende olmamasına rağmen PM'ye girmeyi başarmasının ardından şu an PM'de İzmir'in 4 temsilcisi var. Bu arada İzmir'den sadece bir Genel Başkan Yardımcısı (Tuncay Özkan) atadın. Kendinin bile ithal aday olarak seçime girdiğin İzmir'e parti yönetiminde yetirince yer vermeyerek neden üvey evlat muamelesi yapıyorsun?

9- MİT TIR'ları belgelerini Zaman Gazetesi ziyaretinde FETÖ'cü Ekrem Dumanlı'dan alıp Can Dündar'a ulaştırması için Enis Berberoğlu'na sen mi verdin?

10- İstanbul Ataşehir'de yolsuzluk iddialarıyla görevden alınan eski Belediye Başkanın Battal İlgezdi'ye ait rezidansta kızının da daire sahibi olduğu ortaya çıktı. Tepkiler üzerine daireyi sattın. Tüm yolsuzluklara rağmen İlgezdi'nin eşi Gamze İlgezdi'yi milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı yaparak bu dairenin diyetini mi ödedin?

CHP liderine 10 zor soru haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN