• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kocadon için suç duyurusu

Kocadon için suç duyurusu

11.10.2018, 00:10

Bodrum Kent Konseyi Ekoloji ve Kent Kimliği Çalışma Grubu Mehmet Çilsal, Bodrum Aspat mevkiinde yürütülen inşaat faaliyeti nedeniyle Bodrum Belediyesi ve inşaatı yürüten firma hakkında suç duyurusunda bulundu. Çilsal, hem Bodrum Belediyesi hem de söz konusu firmanın suç işlediğini öne sürdü.
Akyarlar'daki Aspat Koyu'nda başlatılan, temel atma törenine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un da katıldığını belirten Çilsal, "Projenin inşaat faaliyetiyle ilgili olarak, "Hem Çevresel Etki Değerlendirmesi sürecini tamamlamadan hukuka aykırı inşaat faaliyetinde bulunmak ve devam ettirmek, hem de Proje Tanıtım Dosyası'ndaki taahhütlerine uyulmadığını, idari ve adli yargı alanına giren suç" işlendiğini belirtti.

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA

Mehmet Çilsal, içerisinde otel, rezidanslar, alışveriş merkezi ve bir marina bulunan süperlüks proje ile ilgili şirket hakkında 'Bildirim ve bilgi verme yükümlülüğüne aykırı olarak yanlış ve yanıltıcı bilgi verme, resmi belge düzenlenmesinde yalan beyan', Bodrum Belediyesi hakkında ise 'Görevi Kötüye Kullanma' suçlamasında bulundu.

HUKUKA AYKIRI KARAR

İnşaatın hukuka aykırı olduğunu kaydeden Çilsal, yapıldığı suç duyurusunda, "Sözkonusu şirket, ÇED sürecini tamamlamadan hukuka aykırı inşaat faaliyetinde bulunuyor.
Proje Tanıtım Dosyası'ndaki taahhütlerine uymayarak idari ve adli yargı alanına giren suçları işlemiştir.
Bodrum Belediyesi de kendi mücavir alanında gerçekleştirilmek istenen projelerin ne tür, hangi büyüklükte, hangi prosedürlere, mevzuatlara tabi olduğunu bilir, bilmesi gerekir. Bodrum Yarımadası, 25-30 yıldır ÇED'e tabi olan projelerin belki de ülkemizde en çok uygulandığı yerlerden biridir.

ADEM ÜLKER

Kocadon için suç duyurusu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN