• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'ın avukatı mahkemeye başvurdu!

Brunson'ın avukatı mahkemeye başvurdu!

17.10.2018, 11:31 Güncelleme Tarihi: 17.10.2018,12:30

ABD'li 'un avukatı, müvekkiline verilen hapis cezasının "usul ve yasaya aykırı olduğu" iddiasıyla Bölge Adliye Mahkemesine başvurdu.

İzmir'de, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına mahkum edilmesinin ardından tahliye edilen, ardından da ülkesine giden ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson'un avukatı İsmail Cem Halavurt, Bölge İdare Mahkemesi'ne (BAM) başvurarak kararı temyiz etti.

Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanırken, tutukluluğu 'sağlık sorunları' gerekçe gösterilerek ev hapsine çevrilen ve son duruşmada 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılarak tahliye olan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'un avukatı kararı temyiz etti. İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği karara itiraz eden Brunson'un avukatı İsmail Cem Halavurt, usul ve yasaya aykırı olduğu iddiasıyla Bölge Adliye Mahkemesi'ne başvuru yaptı. Müvekkilinin beraat etmesini istediklerini belirten Halavurt, "Mahkeme henüz gerekçeli kararı yazmadı. Tarafımıza henüz gerekçeli karar ulaşmadı. Karardan sonra 7 gün içinde istinaf hakkımız vardı. Bu hakkımızı kullandık. Gerekçeli istinaf için de ek süre talep ettik. Biz cezayı kabul etmiyoruz. Beraat etmesini istiyoruz" dedi.

Andrew Craig Brunson, tahliye edilmesinin ve yurt dışı engelinin kalkmasının ardından ABD'ye dönmüştü.

Brunson'ın avukatı mahkemeye başvurdu! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN