• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Cinayeti telefon kayıtları çözecek

Cinayeti telefon kayıtları çözecek

23.10.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 23.10.2018, 00:11

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda 18 gün sonra öldürüldüğü itiraf edilen Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı ile ilgili soruşturma devam ederken Yeni Asır, önemli bir detaya ulaştı. Konsolosluğa girdiğinde yanında telefonuolmadığı tespit edilen Kaşıkçı'nın kolundaki saati cinayetten 2.5 saat sonra fark eden suikast timinin, bazı bilgileri silmeye çalıştığı ama silemediği ortaya çıktı.
Kaşıkçı'nın konsolosluğa girmeden önce cep telefonunu kendisini arka sokakta bekleyen nişanlısı Hatice Cengiz'e bıraktığı ve saatindeki kayıt düğmesine basarak tüm gelişmeleri telefona aktardığı öğrenildi.
İstihbarat ekiplerinin Kaşıkçı'nın nişanlısındaki telefonun şifresini kırmaya çalıştığı belirtildi.
Bu arada Suudi yetkililerin Kaşıkçı konsolosluğa girdikten sonra kayıtlardan nişanlısının dışarıda eklediğini tespit edemediği de ortaya çıktı.

DELİLLERİ YOK EDİLDİ

Ayr ıca konsolosluk bahçesinde cinayet delillerinin yok edildiği görüntüler ortaya çıktı.

KONSOLOSLUK ARACI OTOPARKTA BULUNDU

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada yeni gelişme yaşandı. Kaşıkçı'nın kaybolduğu günlerde bir otoparka bırakılan bir araç bulundu.
"34 CC 1736" Mercedes marka diplomatik plakalı bir aracın Sultangazi'de bir otoparkta olduğunu belirledi.
Polis aracı incelemeye aldı.
İncelemede 18 Ekim'de söz konusu otoparka diplomatik plakalı ikinci bir aracın daha girdiği tespit edildi.

5 TÜRK ÇALIŞAN İFADE VERDİ

Kaşıkçı soruşturmasıyla ilgili dün konsolosluğun 5 Türk çalışanı da emniyete giderek ifade verdi. Görevlilere, "olay günü konsoloslukta olağanüstü bir durum olup olmadığı, Kaşıkçı ile dışarıdan gelen 15 kişiyi görüp görmediklerine ilişkin sorular soruldu. Ayrıca dün konsolosluktaki plakasız bir araç özel bir firmaya ait çekici ile götürüldü.
Plakasız ve sağ arka kapısında göçük olduğu tespit edilen aracın arızalı olduğu için çekici ile götürüldüğü öğrenildi.

FATİH ŞENDİL

Cinayeti telefon kayıtları çözecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.