• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir Barosu’na ‘barikatçı’ yönetim

İzmir Barosu’na ‘barikatçı’ yönetim

23.10.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 23.10.2018,00:19

İzmir Baro Başkanlığı için 5 adayın yarıştığı seçim heyecanı önceki gün sona erdi. Son iki dönem Baro yönetimini elinde tutan Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu, geçmişte olduğu gibi bu seçimlerde de kendi içinde ikiye bölününce baro yönetimini yine Çağdaş Avukatlar Grubu'na kaptırdı. İzmir Baro Başkanlığı'nı, geçmiş dönemde Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın girdiği baro seçimlerindeki yönetim listesinde yer alan ve hakkındaki şikayet dosyasını 2 yıl sonra sümenaltı yaptığı belirtilen Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Özkan Yücel bin 955 oyla kazandı.

FEYZİOĞLU'NU SORUMLU TUTTU

Özellikle marjinal sol örgütleri destekleyen avukatların ağırlıkta olduğu Çağdaş Avukatlar Grubu, galibiyetlerini son olarak Gezi olaylarında duyduğumuz, marjinal sol grupların eylemlerinde söylediği 'Haydi Barikata' marşı ile kutladı. Cumhuriyetçi Avukatlar'ın adayı olan Mustafa Çetin ile muhalif isim Atalay Aksay toplam 2 bin 978 oy alırken, iki dönemdir baro başkanlığı görevini yürüten ve 24 Haziran'da milletvekili adaylığı için görevinden istifa eden Aydın Özcan ise bölünmeden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu sorumlu tuttu.

PEKDAŞ'IN İŞBİRLİKÇİSİ

Son seçimde başkanlık koltuğuna oturan Çağdaş Avukatlar Grubu Özkan Yücel'in, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın hakkında zimmet suçlamasıyla yapılan şikayet dosyasının sümenaltı yapılmasına yardım ettiği ortaya çıkmıştı.
Seçim öncesi konuşan Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu adayı Mustafa Çetin, geçmiş dönemde Pekdaş'ın yönetim kurulunda yer alan Yücel'i, baronun disiplin kuruluna gönderilmesi gereken dosyayı saklamakla suçlamış, Pekdaş'ın da hakkındaki dosyayı Konak Belediye Başkanı olduktan sonra yanında götürerek 3 yıl boyunca sakladığını açıklamıştı.

İzmir Barosu’na ‘barikatçı’ yönetim haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA