• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ajan papaz Brunson’u korkutmuş

Ajan papaz Brunson’u FETÖ korkutmuş

26.10.2018, 23:54

Türkiye'de terörle bağlantılı suçlar nedeniyle iki yıla yakın süre hapiste kaldıktan sonra geçtiğimiz günlerde serbest bırakılan Ajan Papaz Andrew Craig Brunson, tahliyesinin ardından Türkçe röportaj verdi. Brunson, Başkan Erdoğan'ın 'ver papazı al papazı' lafını duyduktan sonra çok korktuğunu söyledi.
Eşi Norine Brunson'la birlikte kamera karşısına geçen Brunson, Türkiye deneyimlerini, tutuklanma ve tahliye sürecinde yaşadıklarını anlattı. Brunson, "İslami misyonerler" olarak tanımladığı FETÖ yapılanmasıyla hiçbir tanışıklığı ve ilişkisi olmadığını iddia etti. Tutuklanmadan önce 23 yıl boyunca Türkiye'de kaldıklarını ve hep kilise hizmetinde çalıştıklarını anlatan Brunson, tüm yaşadıklarının Türkiye'ye olan sevgilerini değiştirmediğini belirterek, "Bizim yüreğimiz Türkiye'de kaldı" ifadesini kullandı.

Ajan papaz Brunson’u FETÖ korkutmuş haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN