• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Yalan bunun en büyük sermayesi

Başkan Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Yalan bunun en büyük sermayesi

08.11.2018, 14:32 Güncelleme Tarihi: 09.11.2018,00:14

Dünya Şehircilik Günü kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Erdoğan, “Biz ağaç kesen değil, diken bir iktidar olduk” dedi. Kılıçdaroğlu’nu bu konuda eleştiren Erdoğan, “Okul yapmak senin işin değil. Yalan bunun en büyük sermayesi” diye konuştu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde Dünya Şehircilik Günü kapsamında AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı eğitim ve istişare toplantısına katıldı.
AK Parti'nin bu konudaki çalışmalarını anlatan Başkan Erdoğan, "AK Partililer koşacak ki Türkiye yürüsün. AK Partililer günün 24 saati, yılın 365 günü çalışacak ki Türkiye üretmeye, gelişmeye, kalkınmaya devam etsin. AK Partililer her konuda proje üretecek ki ülkemizde yatırımlar kesintisiz bir şekilde sürsün. Biz kendi arkadaşlarımıza söylüyoruz. Diyoruz ki, 'Dikey mimari yok, yatay mimari.' Önce mescit, sonra sosyal donatı alanları, okul vesaire, onun ardından oralarda çevrecilik yeşillendirme ve bu arada da inşaların devamı. AK Parti'nin çevrecilik, şehircilik anlayışı bu. Bunu göstermemiz lazım" dedi.

AĞAÇ KESEN OLMADIK

Türkiye'de bugüne kadar milyonlarca fidanı ve ağacı diktiklerini ifade eden Erdoğan, "Biz ağaç kesen bir iktidar olmadık, diken olduk. Çıkmış okul yapmaktan bahsediyor.
Git, o senin işin değil. Bay Kemal sizin bu noktada yüreğiniz yok. Zihninizin köşesinde böyle bir şey yok. Bu kadar anlattık şu kadar derslik yaptık, ama demek ki kulağı var duymuyor. Yalan bunun en büyük sermayesi.
Bundan daha büyük sermayesi yok. Türkiye'de yalanı en güzel kim söyler diye sorduklarında hiç düşünmeden cevap verin; Bay Kemal" ifadelerini kullandı.

İMAR BARIŞINDA İSTİSMAR

İmar Barışı ile ülkenin her köşesine yayılmış olan 13 milyon imarsız birimin hukuki sorununu çözmeyi hedeflediklerini ve şu anda başvuruların sürdüğünü söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, "İnşallah bu sıkıntıları yerlerin yaklaşık yarısı İmar Barışı'ndan faydalanacak görünüyor. Tabi bu süreçte birilerinin süreci istismar etmesine, fırsata çevirmesine asla göz yummuyoruz" diye konuştu.

KUMARHANE ANLADILAR

Konuşmasında bütün aileleri çocuklarıyla birlikte millet bahçelerine çağıran Erdoğan, "Onlar orada çocuklarıyla beraber koştukça bizi hatırlayacak. Bunu yapalım. Millet bahçelerini yaparken hem belediye başkanlarımız, hem Çevre Şehircilik, bir kenarına da bir millet kıraathanesi koyalım.
Üniversitelerimizin olduğu yerlerde millet kıraathanelerimizi yaygınlaştıralım. Oralarda çayı, simidi, keki, hepsi olsun. Orada kitap okurken, dersini çalışırken çayını yudumlasın ve bize dua etsin. Millet kıraathanesi dedim onlar kumarhane anladılar. Derviş diyemeyeceğim bunlara, zikir, fikir meselesi" açıklamasını yaptı.

BU 5 AYI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRECEĞİZ

Mi lletin bugüne kadar hep yanlarında olduğunu söyleyen Başkan Erdoğan, "Şayet kendimizi doğru ve tam anlatırsak bu seçimde de yine milletimizin tercihini bizden yana kullanacağından şüphe duymuyorum. Ben milletime güveniyorum, inanıyorum. Milletim bizi bu yolda hiçbir zaman yalnız bırakmadı, yine bırakmayacak. 5 ayımız kaldı. Bu 5 ayı çok iyi değerlendireceğiz. Çok çalışacağız, koşacağız" dedi.

Başkan Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Yalan bunun en büyük sermayesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN