• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Asitle eritilen ceset kuyudaki bidonda

Asitle eritilen ceset kuyudaki bidonda
Giriş Tarihi: 10.11.2018

Kaşıkçı’nın S. Arabistan Başkonsolosluğu’nda asitle eritildiğini ilk kez duyuran , bomba bir iddiaya daha ulaştı. Asitli bir karışımla cesedi eritilen ’nın özel seramik kaplı bidonlara koyularak kuyuya atıldığı öğrenildi

FATİH ŞENDİL

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda vahşice öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin yok edilmesinde kullanılan asit maddesinin, konsolosun evinin bahçesindeki kuyuda olduğunu ortaya çıkartan Yeni Asır yine bir önemli bir detayı daha yakaladı. Dünyada istihbarat örgütlerinin kullandığı asit sistemi ile Cemal Kaşıkçı'nın cesedini yok eden Suudilerin, kalıntı bırakmamak için bu asidi içi seramik kaplı bidonlarla su kuyusunun içine attıkları iddia edildi.

İLK KEZ YENİ ASIR YAZDI

Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmayla ilgili ilk kez asitle eritildiği iddiasını ve özel 'Silici ekibin' Türkiye'ye uçakla geldiğini yazan Yeni Asır yine bir ilke imza attı. Kuyunun içinde gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinde kullandığı iddia edilen ve dünyada son yıllarda istihbarat örgütlerinin delil yok etmede kullandığı asit olduğu için arama yapılmasına izin verilmediğini ortaya çıkartan Yeni Asır, bu kez o vahşetin ana maddesi asidin nasıl muhafaza altına alındığını buldu.
Suudi Arabistan Konsolosluğu'na ait konsolosun villasının mahzeninde gizli olan ve günler sonrasında bulunan su kuyusunun aranmasına izin verilmemesi gizemini korurken, kuyudan sadece su numunesi alınmasına izin verilmişti.
Gizemli su kuyusunun içinde olduğu tahmin edilen asidin, özel seramik kaplı bir bidon içine konularak kuyunun içine bırakıldığı ve bu yüzden sızdırmasının engellendiği ve ağırlık yaptığı için de kuyunun dibine oturduğu öğrenildi. İnsan vücudunu tamamen eritebilen bu asidin, seramiğe etki etmediği ifade edildi.

GENELDE DENİZE ATILIYOR

Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na 2 Ekim'de girdikten sonra bir daha çıkamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedi ile ilgili akıbeti dünya konuşurken, asitle eritilmesiyle ilgili önemli detayı yine Yeni Asır'ın yakalaması dünya basınında şok etkisi yarattı. Bu arada genellikle ceset yok edilmesinde kullanılan asidin genellikle bu tür özel bidonlarla denize atıldığı ve denizin dibine oturduğu için hiç çıkmamasının sağlandığı öğrenildi. Ancak Kaşıkçı'nın nişanlısının kapının önünde olması ve Türkiye'nin bu işin peşini ilk andan itibaren bırakmaması, bidonları yok etmek için denize atmaya fırsat bırakmadı. Suudilerin bu yüzden bidonları apar topar kuyunun içine attıkları tahmin ediliyor.

Asitle eritilen ceset kuyudaki bidonda haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN