• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Atamıza koştuk

Atamıza koştuk
Giriş Tarihi: 11.11.2018

’ün edebiyete intikal edişinin 80’inci yıldönümünde Türkiye’nin her yerinde törenler düzenlendi. Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte hayat 1 dakikalığına durdu

10 Kasım'ın 80'inci yıldönümünde Anıtkabir'de törenler dün saat 08.45'te devlet erkanının Aslanlı Yol'da yürüyüşüyle başladı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kortejde, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yüksek yargı organlarının başkanları, kuvvet komutanları, siyasi partilerin temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanı yer aldı.

O ÇİFT DE ORADAYDI

Devlet töreninin ardından Anıtkabir halka açıldı.
Sabahın erken saatlerinde Anıtkabir'in çevresinde toplanarak kapıların açılmasını bekleyenler, güvenlik kontrollerinden geçtikten sonra sıra halinde Anıtkabir'e alındı. Binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla Anıtkabir'e girebilmek için sıra bekledi.
Atatürk'ün mozolesine karanfil bırakan vatandaşlar, arkadan gelenlerin girebilmesi için güvenlik görevlileri tarafından çıkışlara yönlendirildi.
Anıtkabir'in ziyaretçileri arasında her zaman olduğu gibi Mehmet ve Müstakime Alcansoy çifti de vardı.

Atamıza koştuk haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN