• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Katilleri tanıyorlar’

‘Katilleri tanıyorlar’
Giriş Tarihi: 11.11.2018

Fransa’ya giderken gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan Başkan Erdoğan, Suudi yetkililerin gazeteci Kaşıkçı’nın katillerini bildiklerini söyledi. Erdoğan, “, buraya gelen 18 kişilik ekibi konuşturursa olay çözülür. Bu işin katillerini başka yerde aramaya gerek yok” diye konuştu

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un davetiyle Birinci Dünya Savaşı'nın sona erişinin 100. yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma töreni ve Paris Barış Forumu'na katılmak üzere Paris'e giden Başkan Recep Tayyip Erdoğan, tarihi zirvenin detayları ve gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili soruları yanıtladı.

ŞAİBEDEN KURTULMALILAR

"Cemal Kaşıkçı ile ilgili olarak şu an itibari ile elimizde bir belge bilgi yok" diyen Erdoğan, "Baştan bu yana söyledik, buraya gelen 18 kişi cesedin nereye götürüldüğünü biliyor. Kaldı ki Suudi Arabistan Bakanı'nın açıklaması oldu, inkar etmiyor, 'yerel işbirlikçiler ile bunu yaptık' dedi.
Kim bu yerel işbirlikçiler? Açıklamanız gerek. Biz ABD, Almanya, İngiltere ve Suudi Arabistan'a olayla ilgili tapeleri verdik. Sağa sola çarpıtmaya gerek yok, ipe un sermeye gerek yok. Suudi Arabistan tarafı bu 18 kişiyi konuşturursa olayı aydınlatır. Hukukçu değilim ama 40 yıllık siyasetçiyim.
Bu işin katillerini başka yerde aramaya gerek yok, artık Suudi Arabistan'ın bu iyi niyetimize karşı adaletli davranmak sureti ile olayı çözüp, şaibeden kurtulması gerek" diye konuştu.

‘Katilleri tanıyorlar’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN