• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Pekdaş ‘Yavşak’ tartışmasında tarafını seçti

Pekdaş ‘Yavşak’ tartışmasında tarafını seçti
Giriş Tarihi: 17.11.2018

İzmir'deki 10 Kasım törenleri sırasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu arasında yaşanan 'yavşak' kavgasına Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da karıştı.
Kavgayı ve ardından CHP Konak İlçe yönetiminin Kocaoğlu'nun disipline verilmesi için girişim başlatmasını değerlendiren Pekdaş, adı kulislerde Konak İlçe Belediye Başkan adaylığı için geçen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'a yakın siyaset yapan Gruşçu'yu eleştirdi. Pekdaş, "Çok üzüldüm. Atatürk'ü anmanın önüne hiçbir şey geçmemelidir. İddialar üzerine ani tavır geliştirme doğru değildir. Atatürk'ü anma parti içi meselenin öne çıkarılmaması gereken gündür. Gerekliyse partinin yetkili organlarında konuşulur. Çağrı başkan genç biri. Önünde uzun yıllar var. Tokalaşmayarak yanlış yapmıştır. Uzatılan el sıkılır" ifadelerini kullandı.

Pekdaş ‘Yavşak’ tartışmasında tarafını seçti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA