• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Makam aracını bulana 30 bin lira

Didim’de ’li ilçe belediyesinin kaybettiği davadan çıkan 1 milyon 405 bin liralık tazminat cezasını ödememesiyle başlayan skandallar bitmek tükenmek bilmiyor. Davayı kazanan şirket, haciz koyulan Belediye Başkanı Atabay’ın makam aracını bulana 30 bin lira ödül veriyor

Makam aracını bulana 30 bin lira

23.11.2018

İHSAN KARATAŞ

Nehirsan İnşaat Şirketi, CHP'li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın haciz koydukları makam aracını bulana vaat ettiği ödülü 30 bin liraya çıkardı. Aydın'ın ilçesi Didim'de faaliyetlerini sürdüren Nehirsan İnşaat Şirketi, bir inşaat projesinin iptal edilmesi üzerine açtığı dava sonucunda CHP'li Didim Belediyesi'nden 1 milyon 405 bin liralık tazminat kazanmıştı.

TOPLAM 108 ARAÇ

Alacağını tahsil edemeyen şirket, CHP'li Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın makam aracı dahil olmak üzere 108 araca haciz koydurdu.
Yeni Asır'ın da daha önce defalarca haberini yaptığı olayda, hacizli olmasına rağmen bulunamayan belediye makam aracı için önce 10 bin lira ödül koyan inşaat şirket, ödül miktarını artırarak 30 bin liraya çıkardı.

ARACI KAÇIRIYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan şirket sahibi Ahmet Orak, "Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay bu kararı hiçe sayıyor. İcra kararı olmasına rağmen makam aracını hala kaçırıyor. Bu konu bir hukuk komedisine dönüşüyor. Her gün bana yüzlerce ihbar geliyor. Ben makam aracına koyduğum 10 bin lira ödülü 30 bin liraya çıkardım. Hukuk mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim" dedi.

ARAÇLAR İCRADAN SATILABİLİR

Didim Belediyesi'nden 1 milyon 405 bin liralık alacağını tahsil edemeyen Nehirsan İnşaat, haciz koyulan makam araçlarının icradan satışa çıkarılmasını da talep etti. Nehirsan İnşaat'ın avukatı Murat Sultansu tarafından yapılan başvuru için İstanbul Anadolu 6. İcra Dairesi'nden karar bekleniyor. Kararın çıkması halinde CHP'li Didim Belediyesi'ne ait araçlar Söke'de satışa çıkarılacak. Konuyla ilgi açıklama yapan avukat Sultansu, "Yine CHP'li Belediye ve yine borç ve ekonomik kaos. Satış sürecine girdik. Konunun özeti budur" dedi.

Makam aracını bulana 30 bin lira haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.