• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

geri vites yaptı

Macron geri vites yaptı
Giriş Tarihi: 5.12.2018

Fransa'da akaryakıt zamlarına protesto olarak başlayıp kısa sürede Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hükümetine isyana dönüşen Sarı yelekliler eylemleri dün yeni bir boyut kazandı. Fransız basını, hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberlerinde, Başbakan Edouard Philippe'nin, ülke çapında protestolara yol açan akaryakıt zammı kararını askıya alacaklarını duyuracağını iddia etti. Haberlerde, bunun yanında başka önlemler alınabileceği de belirtildi.
Ülkede 17 Kasım'da başlayan ve şimdiye kadar 3 kişinin hayatını kaybettiği 222'si güvenlik görevlisi bin 43 kişinin de yaralandığı gösterilerde bin 424 kişi de gözaltına alınmıştı.

EYLEMLER SÜRÜYOR

Bu arada sarı yeleklilerin eylemleri de birçok kentte sürüyor. Mulhouse kentinde anayolların çevresine barikatlar ve çadırlar kuran 'sarı yelekliler', yoldan geçen araç sürücülerine 'eylemlere katılım' çağrısı yaptı.
Cumhurbaşkanı Macron'un hareketin başlangıcından beri göstericilere cevap vermediğini söyleyen eylemciler, "Macron geldiğinden beri her şeyin fiyatı arttı, bugüne kadar bize dizel araç alın diyen Macron bugün dizel arabaları çöpe atın diyor. Bugün bizimle masaya oturup milyar eurolar verse bile artık çok geç, biz Macron'un gitmesini istiyoruz" diye konuştu.

Macron geri vites yaptı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN