• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

sınav giriş yerleri belli oldu

Açıköğretim Lisesi sınav giriş yerleri belli oldu

06.12.2018, 17:13 Güncelleme Tarihi: 06.12.2018,17:14

(AÖL) öğrencilerinin hafta sonu yapılacak olan AÖL sınavı için heyecanlı bekleyişi sürüyor. Öğrenciler bir yandan derslerine çalışırken bir yandan da sınav giriş yerlerini merak ediyor. Öğrencilerin merakla beklediği AÖL 2018-1. Dönem sınav yerleri açıklandı

AÖL sınav yerleri belli oldu mu? sorusu Açıköğretim Lisesi öğrencileri tarafından araştırılıyor. 8-9 Aralık'ta gerçekleştirilecek olan Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş yerleri belli oldu. İşte AÖL sınav giriş yerleri...

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI
08 - 09 Aralık 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecek Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2018-1. Dönem sınav yerleri açıklandı. Sınava katılacak öğrenciler sistemden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilirler.

http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx

AÖL SINAV TARİHİ VE SAATİ

08 Aralık 2018 Cumartesi

1. Oturum Saat 9.30

2. Oturum Saat 14.00

09 Aralık 2018 Pazar

3. Oturum Saat 14.30

SINAVA GİRECEĞİM YERİ NASIL TESPİT EDEBİLRİM?
Sisteme öğrenci numarası ve şifresi ile girilerek çalışma takviminde belirtilen sürelerde sınav giriş yeri seçilir. Her sınav öncesi öğrenci sınav giriş yerini değiştirebilir. Özellikle taşınma, askerlik, terhis vb. nedenlerle adresin değiştiği durumlarda sınav merkezinin değiştirilmesi gerekmektedir. Sınav merkezini değiştirmeyen öğrenci bir önceki seçtiği sınav merkezinde sınava girmeye devam eder.

SINAV GÜNÜ YANIMA HANGİ BELGELERİ ALMALIYIM?
Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

NOT: Size verilen cevap kâğıdının adınıza düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

SINAVLARDA YANLIŞ CEVAPLAR DOĞRU CEVAPLARI ETKİLER Mİ?
Hayır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez. Diğer bir ifade ile yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez.

Açıköğretim Lisesi sınav giriş yerleri belli oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN