• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Stok soğanlar ’den çıktı

Stok soğanlar CHP’den çıktı

06.12.2018, 09:19 Güncelleme Tarihi: 06.12.2018,09:36

stokçularının fırsatçılığına ’li belediyeler de ortak oldu. Fiyatın artması ile Buca, Bornova, Menemen ve Narlıdere belediyeleri, stoklarında tuttuğu 20 ton soğanı ortaya çıkardı.

Sogandaki fiyat artısının altından CHP çıktı. Stokçuların soğanı depolarda saklayıp fiyatın artmasına neden olmasının hemen ardından Izmir'deki CHP'li belediyeler stoklarında tuttuğu soğanları ortaya çıkardı. Fırsatçıların oyununu fırsat bilen Buca, Bornova, Menemen ve Narlıdere belediyeleri, 20 tona askın soğanı vatandaşa dağıttı. Yerel seçim öncesi yapılan bu yardımı göz boyama olarak niteleyen Izmirliler, "Bizi bunlarla kandıramazsınız" dedi.

"ŞOV PEŞİNDELER"
Kasım ayında Türkiye genelinde panik havası oluşturan spekülatörler, soğan fiyatlarını aniden yükseltme girişiminde bulundu. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan'ın talimatı ile stokçulara yönelik baskınlar yapıldı. Yüklü miktarda stok yapanların oynamak istediği oyunu fark eden yetkililer, vatandaşın mağdur edilmesinin önüne geçti. Soğan fiyatlarının tam yükseldiği sırada ise CHP'li belediyeler ortaya çıktı. Bornova, Menemen ve Narlıdere belediyeleri, 20 tona askın soğanları vatandaşlara dağıttı. Konu ile ilgili SABAH'a konuşan AK Parti Buca Ilçe Başkanı Mustafa Arslan, "CHP'li Buca Belediyesi'nin yaptığı bu tarz oyunlara üzülüyoruz. Buca'nın sorunlarına çare olamamışken bu siyasi şov niye diye sormak lazım. Forbes Caddesi 11 aydır hala neticeye ulaşmamışken, oradaki esnaf kan ağlarken, vatandaşın ciddi bir mağduriyeti varken, Buca Belediyesi siyasi şov peşine düşüyor. Özellikle Buca'nın trafik sorunu ana caddeleri geçti, sokak aralarına taştı. Buca'da trafik günün her saatinde varken, 5 yılda belediye 1.5 Milyar TL bütçe kullanırken bu yetmezmiş gibi bir de üstüne 250 milyon lira borçlandı. Şimdi de seçim öncesi milletin parasıyla millete şov yapmaya başladılar. Artık vatandaşımız bu tür ucuz politikalara kanmıyor. Izmir'in en büyük ve en kalabalık ilçesi kan ağlıyor. Biz milletin parasıyla soğan dağıtırken siyasi şova çevirmeyi doğru bulmuyorum" dedi. Buca'da yaşayan Mikail Uzun ise "Keşke soğan dağıtmak yerine ilçemizde bu kadar sıkıntıyı gidermek için bir şeyler yapsalardı. Özellikle Levent Piriştina başkanlığı boyunca Buca'nın hiçbir sorununu çözülmedi. Üstüne sorunlarımız artık çekilmez hale geldi. Bizim soğan sarımsağa ihtiyacımız yok. Bizim hizmete ihtiyacımız var" diye konuştu.

UCUZ SİYASET
51 yaşındaki esnaf Erdal Çelik, "Ellerinde torbalar insanlara bir kilo soğan veriyorlar. Bu kadar ucuz siyaset olamaz. Tam seçim öncesi oy toplamak için bu yapılan çok ayıp. İzmir gibi bir şehir bu kadar sıkıntı ve problemle uğrasırken tek eksiğimiz soğan kalmıştı" dedi. 30 yaşındaki genç esnaf Kadri Nezir, "Bu tarz oyunlara karnımız tok. Cumhurbaşkanımız stokçuluğa karşı savaş açmıstı. Ama belediyeler bunları denetlemek yerine stokçuluğa başlamış. 20 ton soğanı nereye sakladılar. Seçim çalışmalarına stokçulukla başlamışlar" ifadesini kullandı. Bornova'da yaşayan ev hanımı Nazan Nalçakan, CHP'li Bizim paramızla bize şov yapmaları çok kötü. Seçim öncesi bu tarz oyunlar antipatik gözüküyor. Özellikle de Cumhurbaskanımız stokçulara savaş açmışken, belediyeler bu kadar soğanı nereden bulup da bir günde dağıttı" şeklinde konuştu.

Egeli Sabah

Stok soğanlar CHP’den çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN