• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bir skandal da Aydın’da patladı

Bir skandal da Aydın’da patladı
Giriş Tarihi: 7.12.2018

CHP'de 31 Mart yerel seçimi için yapılan anketler ve hazırlanan raporlarla oynanma skandalına bir yenisi daha eklendi. İstanbul ve Adana'nın ardından şimdi de Aydın'da skandal patladı.

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 5 milletvekilinden oluşan aday belirleme komisyonu, Aydın'la ilgili kapsamlı bir rapor hazırladı.
Raporun Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ile Genel Sekreter Akif Hamzaçebi tarafından değiştirildiği iddia edildi, partililer isyan etti. İstenmeyen bazı belediye başkanlarıyla ilgili olumsuz görüşlerin dosyadan çıkarıldığı ileri sürüldü. Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun istifasını isteyen Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan'ın sonradan listeye eklendiği konuşuluyor. Raporun değiştirilmesi Tezcan'ın Çerçioğlu'na operasyonu olarak yorumlandı.

KAFTANCIOĞLU ETKİSİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, asistanı olan Can Poyraz'a internet sitesinden ilçeler anketi yaptırmıştı.
Özellikle bazı ilçelerde anket sonuçlarının değiştirildiği ortaya çıkmıştı. Kaftancıoğlu, anketlerde kendisine yakın isimlerin birinci çıkmasını sağlamıştı.
Adana'da da benzer bir durum yaşanmış ve ikinci olan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar 7 puan farkla birinci yapılmıştı.

MUĞLA'DA GÜRÜN AYDIN'DA ÇERÇİOĞLU

CHP PM, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yerel seçim gündemiyle toplandı. Toplantıda aralarında büyükşehirlerin de bulunduğu 212 seçim bölgesinde adaylar belirlendi. Toplantıya ilişkin açıklamayı Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun gerçekleştirdi. Torun tarafından açıklanan metne göre CHP'nin başkan adayları Aydın Büyükşehir'de Özlem Çerçioğlu, Germencik ilçesinde Fuat Öndeş, Yenipazar ilçesinde Mehmet Yüsran Erden, Balıkesir'in Karesi ilçesinde Levent Tellioğlu, Sındırgı ilçesinde Tuncay Öztürk, Denizli'nin Bekilli ilçesinde Türkan Keyik, Bozkurt ilçesinde Birsen Çelik, Manisa'nın Akhisar ilçesinde Besim Dutlulu, Turgutlu ilçesinde Çetin Akın, Muğla Büyükşehir'de Osman Gürün, Dalaman ilçesinde Muhammet Şaşmaz ve Datça'da Gürsel Uçar oldu

Bir skandal da Aydın’da patladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN