• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Temiz

Temiz seçim
Giriş Tarihi: 7.12.2018

Çevreye ve insana saygılı bir kampanyası yürütme kararı aldıklarını söyleyen Erdoğan, caddelere, elektrik direklerine, binalara parti bayrakları, afiş ve pankart asmayacaklarını açıkladı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezi'nde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Toplantıda devrim gibi bir karara imza atan Erdoğan, seçim kampanyaları kapsamında caddelere, elektrik direklerine, binalara parti bayrakları, afiş ve pankart asılmasını ilkel bulduklarını belirterek artık buna ihtiyaç olmadığını söyledi.

TASARRUF SAĞLANACAK

Erdoğan, "Kitle iletişim imkanlarının sınırlı olduğu dönemlerde bu tarz kampanya anlayışı belki mazur görülebilirdi ancak günümüzde artık buna ihtiyaç yok. Bunu tabii çok da ilkel buluyoruz" dedi. Başkan Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi:

"Eski tarz kampanya yöntemleri artık şehirlerimizi kirleten, milletimizin de tepkisine yol açan bir hale geldi. AK Parti olarak 31 Mart 2019 seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz. Çevreye ve insana saygılı bir seçim kampanyası yürütme kararı aldık. Sadece parti teşkilatlarının ve seçim koordinasyon merkezlerinin olduğu yerde bayraklarımız, afişlerimiz asılabilir. Bunun dışında bu tür görüntü kirliliğine müsaade edilmeyecek ve belirlenen saatler dışında da asla otobüs dolaştırılmayacak. Böylece partilere ve adaylara çok ciddi her yönüyle maddi ve manevi maliyet getiren, şehirlerimizi plastiğe ve kağıda boğan önemli bir israf kaleminden de hep birlikte kurtulmuş olacağız. Çevreci bir parti olarak bu hassasiyeti gösterme kararı aldık ve bunu uygulamasını da yapacağız."

ŞİKAYETLER KALKACAK

"Sanal dünyadaki mecraların yanında araç giydirmelerini, açık hava reklam kanallarını, gazete ve televizyon reklamlarını gürültü ve görüntü kirliliği yapmayacak imkanları kullanmaya devam edeceğiz" diyen Erdoğan, "Diğer partilerin de AK Parti'yi takip ederek, aynı yolda ilerleyeceklerine inanıyorum. Böylece bu konuda giderek sık duyduğumuz şikayetleri de tümüyle ortadan kaldıracağız" diye konuştu.

74 İLİN ADAYLARI AÇIKLANMIŞ OLDU

Başkan Erdoğan, 14 il belediye başkanını açıkladı. Böylece AK Parti 74 ilin adaylarını tanıtmış oldu. Dün açıklanan adaylar şöyle: Ağrı Belediye Başkan adayı Savcı Sayan, Aksaray Belediye Başkan adayı Evren Dinçer, Bilecik Belediye Başkan Adayı Nihat Can, Erzincan Belediye Başkan adayı Cemalettin Başsoy, Edirne Belediye Başkan adayı Koray Uymaz, Iğdır Belediye Başkan adayı Adil Aşırım, Isparta Belediye Başkan adayı Şükrü Başdeğirmen, Kars Belediye Başkan adayı Ensar Erdoğdu, Kırşehir Belediye Başkan adayı Yaşar Bahçeci, Kütahya Belediye Başkan adayı Ahmet Sami Kutlu, Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş, Tunceli Belediye Başkan adayı Gökhan Arslan ve Zonguldak Belediye Başkan adayı ise Ömer Selim Alan.

CUMHUR İTTİFAKI UYARISI

Erdoğan, "Şu anda bir Cumhur İttifakımız da var. Bu Cumhur İttifakımızı da lekelemeyecek, gölgelemeyecek şekilde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şu anda bazı kalan yerleri bizler daha sonra liderler olarak bir araya gelip nihai kararımızı vereceğiz. Ama benim teşkilatımdan isteğim Cumhur İttifakımıza kimse bir gölge düşürmeye kalkışmasın. Tam aksine dayanışma içinde olacağız. Genel merkezlerimizin almış olduğu bu konuya ilgili kararlara hepimiz uyacağız" dedi.

SOSYAL MEDYA MESAJI

Türkiye'de aktif sosyal medya kullanıcılarının sayısının 51 milyonu bulduğunu söyleyen Erdoğan, "Böyle bir ortamda kendimizi konvansiyonel propaganda yöntemleriyle sınırlamamız, AK Parti'nin o devrimci, yenilikçi lider ruhuna yakışmaz. Madem sosyal medya algıların, gerçeklerin önüne geçirilebiliyor, öyleyse bizim bu mecrayı hakikatlerle donatarak, kendimize en doğru şekilde anlatmamız gerekiyor. Bunu da yapacağız" dedi.

Erdoğan, "Yenikapı Meydanı'ndaki mitinglerimizde 1.5-2 milyon kişiyi bir araya getirdiğimizi düşündüğümüzde Twitter'daki her mesajımızda birkaç yeni Yenikapı Mitingi yapmış kadar olduğumuzu görüyoruz. İnternet kullanımı da madem böylesine yaygınlaştı, bize düşen kendimizi bu dünyada en güzel şekilde ifade etmektir" diye konuştu.

AÇIKLA KILIÇDAROĞLU NİYE ÇEKİNİYORSUN?

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Almanya ziyaretine tepki göstererek, "Milletimizin, Türkiye'nin bunca meselesi, sıkıntısı varken maruz kaldığı saldırılar karşısında birliğe, beraberliğe ihtiyacı bulunuyorken gidip ülkesini yurt dışında şikayet eden, terör örgütü yandaşlarıyla bir araya gelen bir zata ve partisine ne ülkeyi ne de belediyeyi emanet etmez" dedi. Erdoğan şöyle konuştu:

"Milletime, CHP'ye gönül veren halkıma sesleniyorum. Tüm siyasi hayatlarını Türkiye düşmanlığına adamış, ülkemize saldıran terör örgütlerine olan yakın ilgileriyle tanınan isimlerle görüşüyor. Ellerinde terör örgütlerinin paçavralarıyla, Almanya'nın Federal Meclisi'nde kürsüye çıkanlarla beraber fotoğraf karelerinin içerisinde olduğunu görüyoruz."

BAŞ MİSAFİR VE KONUŞMACI

Erdoğan, "Kılıçdaroğlu'nun buluştuğu, birlikte poz verdiği milletvekillerinden biri de, ismini ağzıma almak istemiyorum, güya ülkemiz kökenli bir Alman milletvekili, bayan. Peki kimdir bu kişi? Bu kişi, PKK'yı Almanya'da terör örgütü listesinden çıkarmak için canhıraş mücadele vermesiyle tanınıyor.
Kendisi PKK uzantısı tüm kuruluşların, Almanya'daki toplantılarının baş misafiri ve konuşmacısı. Öyle ki bu şahıs, Alman Meclisi'nde PKK'nın Suriye kolu YPG bayrağı açacak kadar fanatik bir terör örgütü yandaşı. Aynı kişinin bir diğer özelliği de bu ülkede ne zaman Türkiye ile ilgili bir konu gündeme gelse, hemen mikrofonlara yönelip aleyhimizde zehir zemberek açıklamalar yapması" diye konuştu.

'TAHMİN EDİYORUZ'

"Kılıçdaroğlu'nun işte böyle karanlık sicile sahip Alman milletvekili ile ne konuştuğunu merak ediyoruz" diye konuşan Erdoğan, "Sadece bu kadar da değil. Kılıçdaroğlu'nun Almanya'da buluştuğu diğer siyasetçilerin de sicilleri aynı. Her ikisi de kamuoyunda terör örgütü PKK'nın en önde gelen destekçileri. Kılıçdaroğlu'nun, CHP Berlin Birliği üyeleri ve Alman gazetecilerle kapalı kapılar ardında yaptığı konuşmalarda, ülkemiz aleyhine neler söylediğini de az çok tahmin ediyoruz" dedi.

'SANA YARARI YOK'

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu panelde PKK sempatizanlarının yanı sıra 'FETÖ'nün Almanya'daki sözcüsü' olarak bilinen bir ismin de yer alıyor olması dikkat çekici.
Kılıçdaroğlu'nun bu panelde bir süre önce şahsımızın Almanya'ya yaptığı resmi davete olan tepkisini dile getirdiği anlaşılıyor. Açıkla Kılıçdaroğlu, çekinme, niye çekiniyorsun? Bu zat Türkiye'de olduğu gibi yurt dışında da siyasetini tamamen ülkemize husumet üzerine kurmuş durumda. Bunlar sana bir şey getirmez, bir şey sağlamaz. Zaten bu yerel seçim, hiç sağlamaz."

MİLLET ONA ÜLKESİNİ EMANET ETMEZ

"CHP'nin mahalli idareler seçimleri için bölücü örgütün güdümündeki partiyle kurmaya çalıştığı ittifak gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymaktadır" diyen Erdoğan, "31 Mart seçimlerinde milletimiz bu zata, partisine ve ittifak kurduğu partilere cevabını sandıkta bir kez daha verecek. Milletimiz, Türkiye'nin bunca sıkıntısı varken maruz kaldığı saldırılar karşısında birliğe, beraberliğe ihtiyacı bulunuyorken gidip ülkesini yurt dışında şikayet eden, terör örgütü yandaşlarıyla bir araya gelen bir zata ve partisine ne ülkeyi ne de belediyeyi emanet etmez" diye konuştu.

Temiz seçim haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN