• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Avrupa sınıfta kaldı'

'Avrupa sınıfta kaldı'
Giriş Tarihi: 9.12.2018

Üsküdar’daki toplu açılış töreninde ’daki olaylara değinen Başkan Erdoğan, yaşananları endişe ile takip ettiklerini söyledi. Erdoğan, “Bizim polisimizin zulmettiğini söyleyenlerin, kendi polisleri şimdi neler yapıyor. Avrupa demokrasi dersinden, insan hakları dersinden sınıfta kalmıştır” dedi

İstanbul Üsküdar'da Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un AK Parti iktidarından önceki dönemine değindi. İstanbul'un Türkiye'nin özeti olduğunu söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

'BİZİM GÖREVİMİZ'

Hem Üsküdarlı, hem İstanbullu, hem Kasımpaşalı olarak konuşuyorum. İstanbul, Türkiye'nin özetidir. Belediyelerin yaptığı bir lütuf değil, görevimizi yerine getiriyoruz. İngiltere'de Central Park, bizde Nakkaştepe var. Şimdi Yeşilköy'de de millet bahçesi yapacağız. Biz belediyeciliğin okulunu kurduk. Bu bizim işimiz. CHP anlamaz bu işten. Onların olduğu yerde bakıyorsunuz kanalizasyonlar, kanallar. İstanbul'daki otobüsleri hatırlayın...
Yağlı bezlerle silinen koltuklar. İstanbul'a belediye başkanı olduğum zaman dedim ki benim insanıma bu yakışmaz. Ömrümüz oldukça İstanbul, Üsküdar gönül tahtımızın baş köşesinde yer alacaktır. Bu seçime Cumhur İttifakı'yla giriyoruz İstanbul'da. İstanbul'da şu CHP zulmünden kurtaralım her yeri. AK Parti milletimizin karşısında ilk imtihanı belediyelerde vermiştir. İstanbul büyükşehir ve ilçeleri başta olmak üzere gelin 31 Mart'ta AK Parti hizmeti alamayan ilçeleri de bu hizmeti kavuşturalım. İstanbul'da başlayan yolculuğumuzu önce Başbakanlık sonra Cumhurbaşkanı olarak devam ettirdik. Ama hangi göreve gelirsek gelelim belediyeciliği ihmal etmedik. Eksikleri tespit edip belediye başkanlarımıza talimatları verdik. Pek çok projeyi bizzat takip ettik.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Maruz kaldığımız her saldırı bizim berat belgemizdir. Biz Hakk'a ve halka karşı imtihanımızı en iyi şekilde vermek için çalıştık, çalışacağız.
Türkiye geliştikçe yükseldikçe birileri bundan rahatsız oluyor. Dışardakileri anlıyoruz... Bay Kemal, Almanya'ya gittin, o YPG paçavraları ile görüntü veren kadınla senin ne işin var? Bunlar PKK'nın Almanya uzantıları. Onlarla ne konuştun anlat! Sen onlarla yürürsün biz milletimizle, aramızdaki fark bu! Bu toprakalarda bu milletin değerleri ile oynayamayacaksınız, bayrağımızı indirtmeyeceğiz, minarelerimizi ezansız bıraktırmayacağız.

'MİLLETLE UĞRAŞMAYI BIRAKIN'

Başörtüsü ile ilgili alınan yargı kararlarını sert bir dille eleştiren Erdoğan, "Bir savcı çıkmış, sen kimsin iptalini istiyorsun. Neyse ki Danıştay bunu boşa çıkardı. "Senin başın neden kapalı?" diye kimsenin sormaya hakkı yok. Biz bu ülkede hala laiklik tartışması ile mi vakit geçirmeliyiz? Biz bu ülkede ordumuzda başörtülü personel var-yok meselesini mi tartışmalıyız yoksa dünyanın en iyi tankını, topunu, uçağını, gemisini, insansız hava araçlarını nasıl üretiriz, onu mu tartışmalıyız. Bu ülkede insanların dini veya etnik kökenlerini mi tartışmalıyız? Bizimle derdi olanlara sesleniyorum, ülke ile ve milletle uğraşmayı bırakın. Önümüzde 31 Mart var. Çıkın meydana derdiniz neyse anlatın" diye konuştu.

"UMARIM 'ZULÜM 1789'DA BAŞLADI' YAZILARINI GÖRMEYİZ"

Fransa'da hükümete yönelik gerçekleştirilen eylemlere de değinen Erdoğan, "Türkiye'ye karşı husumet besleyen herkes yaptıklarının bedelini ödemiştir. Avrupa'yı görüyorsunuz! Bunlar 15 Temmuz'da bize yapılanlara sessiz kalanlar. Paris başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinin sokakları karışmış durumda. Bizim polisimizin zulmettiğini söyleyenlerin, kendi polisleri neler yapıyor. Avrupa sokaklarındaki görüntüleri endişe ile izliyoruz. Umarım Paris sokaklarında yakında "Zulüm 1789'da başladı" yazılarını görmeyiz" dedi.

'Avrupa sınıfta kaldı' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN