• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Kimse bize demokrasi dersi veremez’

‘Kimse bize demokrasi dersi veremez’
Giriş Tarihi: 11.12.2018

Başkan Erdoğan, Gezi’de insan hakları savunuculuğuna soyunanların eylemlerine sessiz kalmasına tepki gösterdi. Hiçbir fiyakalı söylemin batının bu konudaki iki yüzlülüğünü gizleyemediğini söyleyen Erdoğan, “Artık hiç kimse ülkemize insan hakları, demokrasi ve özgürlük dersi vermeye kalkamaz” dedi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen "İnsanlığın Medeniyeti" programında konuştu. Konuşmasında Fransa'daki 'sarı yelekliler' eylemlerinde batı medyasının takındığı tavrı eleştiren Erdoğan, şöyle devam etti:
İnsan haklarını kullandırmayan topluluklar medeni olamaz, Peygamber efendimizin veda hutbesi bizim medeniyetimizin en önemli insan hakları belgelerinden birisidir. Bugün dünyada insan hakları diye en çok bağıranların eskiden beri insan hakları konusunda en kötü sicile sahip olmaları tesadüf değildir. İstanbul'da yaşanan sokak eylemlerinde, Gezi eylemlerinde insan hakları savunuculuğuna soyunanlar özellikle Paris'te yaşananlar karşısında kör, sağır ve dilsiz hale dönüştüler. Dünyadaki hiçbir yazılı ve görsel medyada Fransa'daki hadiseleri izlemedik. Hollanda'yı, Brüksel'i izlemedik. Neredesiniz? Ama Gezi eylemleri için dünyayı ayağa kaldırdınız. Niye, burası Türkiye olduğu için. Hadi şimdi de aynı şekilde anlatın, yayınlayın. Yayınlamadılar. Niye? Dürüst, samimi değiller.

TUZAKLARI BOZDUK

1960 darbesinin ardından rahmetli Menderes ve arkadaşlarının maruz kaldığı haksızlık, milletimizin yüreğinde hala kanayan bir yaradır.
28 Şubat gibi müdahalelerin demokrasimizde açtığı yaraları tedavi ederken, üniversite kapılarından geri çevrilen kızlarımızın sorunlarını da çözmeye çalıştık. Kurulan tuzakları dikkatle dirayetle bozarak yolumuza devam ettik. Demokrasi ve insan hakları denince sorun aranacak yer asla Türkiye değildir. Hiçbir fiyakalı söz, hiçbir şaşalı hayat biçimi batının insan hakları konusundaki iki yüzlülüğünü gizleyemez. Buldukları her fırsatta Türkiye'nin demokrasisine özgürlüklerine laf edenler bugün kendi imtihanlarıyla baş başalar. Artık kimse Türkiye'ye demokrasi dersi vermeye kalkamaz.

KİM SAVUNUCU?

Türkiye'ye milyonlarca sığınmacı akın ederken, bizi sınırlarımızı açmaya davet ederken aynı insanlar dikenli tel ve duvar başta olmak üzere birçok tedbir aldılar. Şimdi bu durumda kim insan hakları savunucusu? Biz mi, onlar mı? Dünyanın tüm kaynaklarını sömürerek kendi topraklarının hayat seviyesini yükseltmeye çalışanlar, Afrika'daki açların sadece edebiyatını yapmakla yetindiler. Onlar dünyada hala bir vahşet sergilemekten öte bir şey yapmıyorlar. Terör örgütleri ülkemize saldırırken bizi demokrasi sınavına tabi tutanlar bombaların ve silahların namluları kendilerine yöneldiğinde demokrasiyi de insan haklarını da askıya almaktan çekinmediler.

‘Kimse bize demokrasi dersi veremez’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN