• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Pekdaş, Kılıçdaroğlu’na ‘yalancı şahit’ gönderdi

Pekdaş, Kılıçdaroğlu’na ‘yalancı şahit’ gönderdi
Giriş Tarihi: 13.12.2018

Hakkında ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘zimmet’ suçlamasıyla dava açılan ’li Başkanı , kendini aklamak için suç ortağı avukat ’ı ,CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüştürdü

METİN BURMALI

'Manisalı Gençler Davası'nda tazminat davalarını üstlendiği 7 işkence mağduru müvekkili tarafından 'görevi kötüye kullanma' ve 'zimmet' suçlaması ile hakkında dava açılan CHP'li Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kendini aklamak için suç ortağı avukat Sema Doğan Taşar'ı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderdi.

SÜRPRİZ ZİYARET

Manisa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde Pekdaş ile birlikte aynı suçlamalardan yargılanan Taşar'ın ortaya çıkan resmi belgelere rağmen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun gözlerinin içine baka baka yaşananları 'siyasi hesaplaşma' ya da 'iftira' olarak yorumlaması 'Bozacının şahidi, şıracı' dedirtti.
14 ayrı ağır ceza davası ve ceza soruşturma dosyası bulunan CHP'li Pekdaş'a yine kendi gibi avukat olan ve aynı suçlardan Manisa'da hakim karşısına çıkan avukat Sema Doğan Taşar sahip çıktı. Manisalı Gençler Davası'nda işkence mağduru olan ancak beraat ettikten sonra Hukuk Fakültesi'ni bitirip avukat olan Sema Doğan Taşar, mağdurlardan Özgür Zeybek ile CHP Genel Merkezi'ne giderek Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.
Taşar'ın, Manisa'da aynı suçlamalardan yargılandığı Sema Pekdaş'ı aklamaya çalışması bu kadarına da pes dedirtti.
Taşar'ın Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde Yeni Asır'ın resmi belgelerle kamuoyuna sunduğu CHP'li Sema Pekdaş'ın Manisa'daki işkence tazminatı davası sürecinde hayatını kaybeden Mahir Göktaş'ın bir süre ölü avukatlığını yaptığı, mağdurların tazminatlarını zimmetine geçirdiği suçlamalarını ve adres oyunuyla CHP Konak'tan bir dönem sahte İl delegeliği yaptığını görmezden gelmesi şaşırttı.

SAVCILIĞA TESLİM ETMEDİ

CHP'li Sema Pekdaş ile birlikte 'Görevi kötüye kullanmak' ve 'zimmet' suçlamaları nedeni ile Manisa'da aynı tarihlerde hakim karşısına çıkan, hatta bazı davalarında da avukatlığını üstlenen Sema Doğan Taşar'ın yaşananları Kılıçdaroğlu'na 'iftira' ve 'siyasi hesaplaşma' olarak anlatması 'Bozacının şahidi, şıracı' sözlerini akıllara getirdi. İçişleri Bakanlığı'nca mağdur Hüseyin Korkut adına Sema Pekdaş'ın hesabına yatan 107 bin 747 liralık işkence tazminatını Manisa'daki bankadan elden çektiği belirtilen avukat Taşar'ın da adaşı Pekdaş gibi soruşturma aşamasında hakkındaki suçlamalarla ilgili İzmir 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne işkence tazminatının kaç parasını usulsüz olarak uhdesinde tuttuğu, kaç lirasını Pekdaş'a verdiği yönündeki dekont ve belgeleri savcılığa sunmadığı öğrenildi.

Pekdaş, Kılıçdaroğlu’na ‘yalancı şahit’ gönderdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA