• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Muğla'da anısına konser

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu ve merhum sanatçı anısına konser verdi.

Muğla'da Barış Manço anısına konser

27.12.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 27.12.2018, 13:17

Kurtalan Ekspres'in Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Barış Manço anısına verdiği konser Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Konsere müzikseverler büyük ilgi gösterdi. Barış Manço'nun eşi Lale Manço geceye onur konuğu olarak katıldı. Manço, her sene eşinin sevenleriyle buluşmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, "Barış Manço'ya yüreklerini açan tüm sevenlerine teşekkür ediyorum" dedi.

Gecede, Barış Manço'nun 1972 yılında kurucuları arasında yer aldığı rock müzik grubu Kurtalan Ekspres ile Üniversite Türk Sanat Müziği Korosu birlikte sahne alarak Barış Manço'nun eserlerini seslendirdi.

Kurtalan Ekspres bas gitaristi Ahmet Güvenç, bestesini yaptığı "Gülpembe" şarkısının her insanda bir anı bıraktığını söyledi. Konser sonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Lale Manço, Kurtalan Ekspres ve koro üyelerine plaket takdim etti.

İHA

Muğla'da Barış Manço anısına konser haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.