• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kaşıkçı kuyuda

Kaşıkçı kuyuda
Giriş Tarihi: 1.1.2019

Türkiye ve dünyada bütün bir yıla damgasını vuran Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili önemli ipucu ve delil niteliğindeki bilgileri yine ilk kez Yeni Asır okuyucularına duyurdu.
Cinayetin aydınlatılmasında Kaşıkçı'nın en son konsolosluk binasına girişi ve MİT'in elinde bulunan ses kayıtları önemli rol oynadı. Kayıtlarda yer alan cinayetin öncesi ve sonrası dahil bütün aşamalarına ait konuşmalar sır perdesini araladı. O ses kayıtlarını ve Kaşıkçı'nın cesedinin nerede olduğuna ışık tutucak hiç bilinmeyen görüntüleri ilk defa Yeni Asır kamuoyuna sunmuştu.
Parçalanmış cesedin asitle eritilerek yok edilmesi ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da hazırladığı iddianamede yer alan 'Ceset yok edilmiştir' ifadeleri de ilk kez Yeni Asır'da yer almıştı.

VİLLANIN MAHZENİNDE

Bu önemli detay, cinayetin aydınlatılmasında önemli rol oynadı.
Kaşıkçı'nın cesedinin yok edilmesinde kullanılan asit maddesinin, konsolosun evinin bahçesindeki kuyuda olduğunu ortaya çıkaran Yeni Asır, Kaşıkçı'nın cesedinin özel bidonların içerisinde su kuyusunun içine attığını da ilk yazan gazete olmuştu.
Konsolosun villasının mahzeninde gizli olan ve günler sonrasında bulunan su kuyusunun aranmasına izin verilmemesi gizemini korurken, Yeni Asır dünya basınını sarsacak bir iddiaya daha ulaşmıştı.
Suudi Arabistan Başkonsolosluğu konutuna giren cellatların valizlerle taşıdığı ceset parçalarını daha önceden konsolosluk binasına getirilen özel bidonlarla kuyuya atıldığını manşetten vermişti.
İşte o valizlerin ve diğer poşetlerin nasıl taşındığına dair yeni görüntüler de ortaya çıktı. Böylece parçalanan cesedin asitle eritilip bidonlar içerisinde kuyuya atıldığı iddiası da kesinlik kazanmış oldu.

FATİH ŞENDİL

Kaşıkçı kuyuda haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN