• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’e müjdeler olsun

İzmir’e müjdeler olsun
Giriş Tarihi: 6.1.2019

Başkan Erdoğan, ’nda ’nin İlçe belediye başkan adaylarını açıkladı. İzmir’i tek parti zihniyetinden kurtarıp ülkemiz ve dünya için sembol şehirlerinden biri yapmak istediklerini söyleyen Erdoğan, “’li vatandaşlara sesleniyorum, gelin İzmir’i yeniden demokrasi ve özgür düşüncenin merkezi haline getirelim” dedi

NİDA ALADAĞ/ METİN BURMALI/ MERT ALPDÜNDAR

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dün Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen dev törenle AK Parti ve MHP'nin İzmir'deki belediye başkan adaylarını açıkladı. İzmir'e 10 müjde veren Erdoğan, İzmir Büyükşehir Adayı Zeybekci ve 30 ilçenin adayını ilan ederken, "Bu defa İzmir farklı olacak. Bu defa İzmir'in tercihi hizmet siyasetinden yana olacak.
Bu defa İzmir vesayetçilere, darbecilere, terör sevicilere karşı halkın ve hakkın yanında olacak" dedi.
Erdoğan, "CHP'li vatandaşlarımıza sesleniyorum; gelin İzmir'i yeniden özgür düşünme ve demokrasinin merkezi haline getirelim. Bu CHP zihniyeti korkutma siyasetiyle İzmir'i esir almış. Buyurun başı açık başı kapalı kardeşlerim de burada.
Hep birlikte AK Parti çatısı altındalar.
Yatıyorlar kalkıyorlar yaşam tarzı diyorlar. Bizim böyle bir derdimiz yok. Ama CHP zihniyetinin var.
Laiklik diyerek İzmirlinin iradesine ipotek koydular. 31 Mart'ta İzmir'in kaderini değiştirmeye var mıyız?" diye konuştu.
Törendeki sözlerine kahraman polis memuru Fethi Sekin'i anarak başlayan Erdoğan, "'İzmir'in dağlarında çiçekler açar' diyoruz ya o çiçekler bizim istiklal aşkımızın çiçekleridir" diye konuştu.

81 MİLYONUN ŞEHRİ

İzmir'in 81 milyonun şehri olduğunu ifade eden Erdoğan, Muharrem Ertaş'ın İzmir'in işgalini anlatan bozlağından, "Güzel İzmir, duman gitmez başında. Ahdim kaldı toprağında taşında. Gündüz hayalimde gece düşümde. Eğil dağlar geçeceğim yurduma. Evelallah kolaylık ver orduma. Aslan yatağına da tilki giremez. Girse de gonca gülün deremez.
Alçak Yunan muradına eremez.
Geçme derler geçeceğim İzmir'e. Yunanları dökeceğim denize" bölümünü okuyarak, "İşte benim gönlümün efendisi İzmir budur" dedi. "İzmir'e yatırımı oy hesabıyla yapmıyoruz" diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "İzmir'i hesapsız seviyoruz.
Belediyelerin beceremediklerini biz yapıyoruz. İzmir'in mahzun kalmasına gönlümüz razı almıyor. Gidin Şırnak, Van ve Mardin'i görün.
İzmir'in geri kalmış yönlerini Nihat kardeşimle aşacağız. İzmir'i inşallah marka şehir yapacağız." Erdoğan konuşmasında önümüzdeki süreçte yapacakları yatırımlarla ilgili de müjdeler verdi. İzmir'deki çöp sorununa değinen Erdoğan, "İzmir'de bu asırda çöpler vahşi depolamayla depolanıyor. CHP demek çöp, hava kirliliği demektir.
İzmir'de Nihat Zeybekci kardeşim Büyükşehir Belediye Başkanı seçilince vahşi depolama yerini modern depolamaya bırakacak. Bu vahşi depolama yerleri millet bahçeleri olacak. Bunlar çevrecilikten anlamaz, çünkü çevreci biziz" dedi.

HER ŞEY İZMİR İÇİN

İzmir'in tüm yollarını yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, "İzmir'in bölünmüş yol uzunluğunu 827 kilometreye biz çıkarttık. Binali Bey'in bunda çok büyük emeği var. İstanbul İzmir arasını 3.5 saate indirecek otoyol bu yıl bitiyor. AK Parti yapıyor. Maliyeti 2 milyar olan Menemen, Aliağa Çandarlı otoyolonun yapımı sürüyor.
Bir de siz yapın. Bunlarda bu irade yok. Her şey İzmir için. Ödemiş- Kiraz arası hızlı tren hattı yapmak için hazırlıklara başladık. Saliha kızımızı inşallah orada yalnız bırakmayacağız" dedi. 3 milyar lira yatırımla hayata geçirilecek Halkıpınar- Otogar metro hattının ihalesini en kısa sürede yapıp inşasına başlayacaklarını söyleyen Erdoğan, "İzmir'in çürük çarık bir havalimanı vardı, yeniledik. Şimdi Çeşme Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havalimanı inşaatına başlayacağız. 14 bin 500 kişi kapasiteli 6 yüksek öğretim yurdunu da İzmir'e kazandırıyoruz.
Sporda 15 bin kişi kapasiteli Göztepe ve Alsancak stadyumlarının yapımı sürüyor.18 bin konut projesi hayata geçirdik. Sağlıkta toplam 109 tesisi hizmete soktuk. İktidar yerel iktidarıyla bütünleştiği zaman İzmir başka güzel olacak" dedi.

İZMİR İÇİN 10 PROJE DAHA YOLDA

Tarımda bu ay sonuna kadar toplam 2 milyar 35 milyon liralık destekleme ödenecek.
İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indirecek otoyol bu yıl bitiyor.
3 milyar liraya malolacak Halkapınar- Otogar Metro Hattı ihalesine çıkılacak.
Ödemiş-Kiraz arası hızlı tren hattı yapılacak.
Bergama-Soma arasına hızlı tren yapmak için kolları sıvadık.
Kemalpaşa lojistik merkezini İzmir Limanı'yla bağlamak için çalışmalara başladık.
Ege Üniversitesi'ndeki 290 bin metrekarelik alana millet bahçesi yapacağız.
2 katrilyon liraya malolacak AliağaÇandarlı Otoyolu 2020'de açılacak.
İzmir'de yapımı devam eden maliyeti 2 katrilyon 140 trilyon lira olan 21 yol projemiz var.
İzmir'e 14 bin 500 kişi kapasiteli 6 yüksek öğretim yurdu kazandırıyoruz.

TARIM DESTEKLERİ AÇIKLANDI

2019 tarımsal desteklerin müjdesini İzmir'den veren Erdoğan, "Buğday, mısır ve çeltikte 550 milyon lira, buzağı desteği 550 milyon lira, çiğ süt desteği 340 milyon, yem bitkileri desteği 269 milyon lira, sertifikalı tohum desteği 100 milyon lira, tarım alanlarını koruma desteği 84 milyon 400 bin lira. Toplam destek 2 milyar 35 milyon lira. Bay Kemal bundan sonra inşallah çiftçiye ne verdin demezsin" dedi.

ADAYLARDAN 6'SI KADIN

AK Parti ve MHP, İzmir'de toplam 6 ilçede kadın aday gösterdi. AK Parti, Menderes, Torbalı, Kemalpaşa, Kiraz ve Kınak'ta mevcut belediye başkanlarını yeniden aday gösterdi. AK Parti, Aliağa, Dikili, Foça, Narlıdere ve Çeşme'de aday çıkarmayıp MHP'nin adaylarını destekleyeceğini açıkladı.

'ZAFERE ULAŞACAĞIMIZA İNANIYORUM'

Törende konuşan TBMM Başkanı, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "İzmir'de başlattığımız yürüyüşü 31 Mart'ta Nihat Zeybekci ve 30 ilçe başkan adayımızla birlikte zaferle tamamlayacağız.
Buna yürekten inanıyorum" dedi. İzmir'in hizmetlerin en güzeline layık olduğunu söyleyen Yıldırım, "İzmir Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'yi İzmir Çevre Yolu, Adnan Menderes Havalimanı, İzmir-Ankara Hızlı Treni, Alaçatı Ekrem Pakdemirli Havaalanı, Konak ve Sabuncubeli Tüneli'nden bilir. İzmir bizi Torbalı, Ödemiş Şehir Hastanesi'nden bilir" dedi. Yıldırım'ın, kendisi için hazırlanan film sırasında gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

'SEFERBERLİK BAŞLATACAĞIZ'

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, törende yaptığı konuşmada, "İzmir hak ettiği yere ulaşmak için tarihi fırsatı 31 Mart'ta yakalayacak. Bu güne kadar beceriksizlikler İzmir'in zamanını çalmıştır. Ama 31 Mart'la birlikte İzmir'de bir seferberlik başlayacak.
İzmir'i dünya şehri yapma seferberliği. Bu seferberliğe başlamak için 31 Mart akşamına kadar İzmir'de gönülleri fethedeceğiz. Önce gönülleri ihya, sonra İzmir'i imar edeceğiz. İzmir'i şahlandıracak projelerimiz hazır" diye konuştu.

'BU ŞEHRİN MAKUS TALİHİ DEĞİŞECEK'

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de, 31 Mart'taki yerel seçimlerin İzmir için büyük bir fırsat olduğunun altını çizerek, "Bu toplantımızda, şehrimizin makus talihini değiştirecek adayları halkımız ile paylaşacağız, şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Cumhur İttifakı'nın Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir'de de başarılı olacağından en ufak kuşkunuz olmasın" diye konuştu.

İzmir’e müjdeler olsun haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN