• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan'dan 'da önemli açıklamalar

Başkan Erdoğan'dan Trabzon'da önemli açıklamalar

11.01.2019, 16:43 Güncelleme Tarihi: 11.01.2019,17:30

Cumhurbaşkanı , AK Parti Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı’nda konuştu. Erdoğan, "Son 14 seçimde olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de Trabzon'un kendine asaletine yakışanı yapacağına inanıyorum." dedi. Erdoğan, CHP'ye sert sözlerle yüklenerek, "CHP ve benzerleri gibi Cumhuriyet adına cumhur düşmanlığı yapanlardan, laiklik adına millete zulmedenlerden, demokrasi adına vesayet odaklarına selam duranlardan asla olmadık." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı'nda konuştu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"SİZLERLE HASRET GİDERMEYE GELDİK"

Sizleri en kalbi duygularımla, hasretle selamlıyorum. 5 aylık aranın ardından sizlerle hasret gidermeye geldik.

"ZAFER SANCAĞINI ŞEHRİMİZİN TEPESİNDE DALGALANDIRACAĞIMIZA İNANIYORUM"
Son 14 seçimde olduğu gibi 31 Mart seçimlerinde de Trabzon'un kendine asaletine yakışanı yapacağına inanıyorum. Trabzon'da el ele gönül gönüle vererek her zamankinden daha çok çalışarak, inşallah bir kez daha AK Parti'nin zafer sancağını şehrimizin tepesinde dalgalandıracağımıza inanıyorum.

"3-5 OY İÇİN POPÜLİZM BATAKLIĞINA SAPLANMADIK"

Bizler 3-5 oy daha fazla alabilmek için popülizm bataklığına saplanmadık. Söz verdi mi, sözünde durur. AK Parti budur. AK Parti'yi diğerlerinden ayıran en önemli temel özellik, milletin çıkarlarını ülkenin menfaatlerini daima kendisinin üstüne tutmasıdır. Bu dava anadolu topraklarını, ilimle, irfanla, hikmetle, aşkla, yoğuran erenlerin mirasçısı bir partidir.

"BİZİM DAVAMIZ MEMLEKETE HİZMET DAVASIDIR"
Milli iradenin üstünde hiçbir fani güç tanımadan, Türkiye'yi hedefleri ve hayalleri ile buluşturmanın kavgasını verdik. Sadece kendi seçmenimizi, sadece bize oy verenleri değil 81 milyonun tamamını kucakladık. Sloganımızı da 'tevazu, samimiyet, gayretle önce millet, önce memleket' dedik. Hiç kimsenin hayat tarzına, siyasi görüşüne müdahale etmedik. Bizim davamız senlik-benlik davası değil, memlekete hizmet davasıdır.

BAŞKAN ERDOĞAN CHP'YE SERT SÖZLERLE YÜKLENDİ

CHP ve benzerleri gibi Cumhuriyet adına cumhur düşmanlığı yapanlardan, laiklik adına millete zulmedenlerden, demokrasi adına vesayet odaklarına selam duranlardan asla olmadık. İlkelerimizden, değerlerimizden, bizi biz yapan hasletlerden taviz vermeden siyaset yolculuğumuza devam ettik. Birileri gibi seçimlerde birkaç oy fazla alabilmek için polisimizin, askerimizin, okul yolundaki gencecik evlatlarımızın hayatına kasteden çetelerle iş birliğine gitmedik.

"AVNİ AKER MİLLET BAHÇESİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR"
100 yataklı Of Devlet Hastanesi'nin yapımı süratle ilerliyor. Bin 200 yataklı Trabzon şehir hastanesi de şu an ihale aşamasında. Trabzon'a toplam 1,7 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. Avni Aker Millet Bahçesi ile ilgili çalışmalarımız sürüyor.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN KARŞISINDA BÜYÜK HEZİMET YAŞAYACAKLAR"

Milletimiz, ülkemiz her alanda ilerlemiş, gelişmiştir ama CHP her alanda alışkanlıklarını değiştirememiştir. Kendini yenilemek yerine yalan, iftira, çarpıtma ve hakaretle siyaset gemisini yürütmeye uğraşan bir CHP görüyoruz. Bugüne kadar partimiz ve şahsım hakkında attıkları iftiraların tamamı boşa çıktığı halde alışkanlıklarını terk etmiyorlar. Cumhur İttifakı'nın karşısında büyük hezimet yaşayacaklar.

"ATTIKLARI İFTİRALARIN ALTINDA EZİLMEKTEN KURTULAMADILAR"

Ülkenin hiçbir meselesi yokmuş gibi CHP'liler bir araya gelip partinin başındaki zatın yalanlarını finanse için ortak bütçe oluşturmuş. (CHP) Kimi zaman FETÖ'cülerin kimi zaman ajanlık yapan sözde gazetecilerin kimi zaman da Türkiye düşmanı çevrelerin kendilerine servis ettiği dokümanlarla üzerimize geldiler. Ancak her seferinde attıkları iftiraların altında ezilmekten kurtulamadılar.

"YETER Kİ BUNU KILIÇDAROĞLU'NU TAZMİNATA MAHKUM EDİN"

Adı yalancı çobana çıkmış genel başkanlarını hizaya getirmek yerine aralarında para toplayıp mahkemenin verdiği tazminatları ödeyeceklermiş. Şu anda 1 milyonun üzerinde verilen tazminat var. Avukatlarımıza diyoruz sizin olsun, yeter ki bunu (Kılıçdaroğlu) tazminata mahkum edin.

"TÜRKİYE'NİN FETÖ'CÜLERİN, TERÖR ÖRGÜTLERİNİN, LOBİLERİN OYUNCAĞI HALİNE GETİRİLMESİNİ TASVİP ETMİYORUZ"

Türkiye'nin hiçbir siyasi partisinin, FETÖ'cülerin, terör örgütlerinin, lobilerin oyuncağı haline getirilmesini tasvip etmiyoruz. Vaktimizi CHP'nin başındaki zatın yalanlarına cevap yetiştirmekten ziyade, ülkemizin ve milletimizin yararına işlerle harcamak istiyoruz.

BAŞKAN ERDOĞAN AK PARTİ TRABZON ADAYLARINI AÇIKLADI

AKÇAABAT: Osman Nuri Ekim

ARAKLI: Recep Çebi

ARSİN: Muhammet Sait Gürsoy

BEŞİKDÜZÜ: Harun Demirci

ÇAYKARA: Hanefi Tok

DERNEKPAZARI: Mehmet Aşık

DÜZKÖY: Yılmaz Ankara

HAYRAT: Salih Öztel

KÖPRÜBAŞI: Ali Aydın

MAÇKA: Koray Koçhan

OF: Salim Salih Sarıalioğlı

ORTAHİSAR: Ahmet Metin Genç

SÜRMENE: Rahmi Üstün

TONYA: Osman Beşel

VAKFIKEBİR: Muhammet Balta

YOMRA: İbrahim Sağıroğlu

ÇARŞIBAŞI: Mümin Nuhoğlu (Cumhur İttifakı kapsamında MHP adayı)

ŞALPAZARI: Refik Kurukız (Cumhur İttifakı kapsamında MHP adayı)

Başkan Erdoğan'dan Trabzon'da önemli açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN