• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sattıkları yetmedi

Sattıkları yetmedi
Giriş Tarihi: 11.1.2019

Ege Bölgesi'ndeki bir çok ilçede borç batağına sürüklenen CHP'li belediyelere her geçen gün yenileri ekleniyor.
Geçtiğimiz yıl batma noktasına gelen Aydın Didim, hacizle karşılaşan Kuşadası ve İzmir Menemen ilçe belediyelerine Karşıyaka Belediyesi de eklenmişti. Son olarak, Muğla'nın Milas ilçesi de borç batağına doğru sürüklenmeye başladı. Milas Belediye Meclis Toplantısı'na Başkan Muhammet Tokat'ın 10 milyon TL daha borçlanma talebi damga vurdu.
Taşınmazların satışı için ihaleye çıkılacağını ancak bu satıştan umudu olmadığını söyleyen Tokat, hizmetlerin aksamaması gerektiğini öne sürerek 10 milyon liralık borçlanma için meclisten yetki istedi.

AK PARTİ VE MHP'DEN RET

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Hürol Önder ise, "170 bin metrekarelik bir taşınmaz 6 milyon rayiç bedel üzerinden satışa çıkarıldı.
Faizlerin yüksek olduğu bir ortamda bankalara borçlanmak veya kredi alınmasını da uygun görmüyoruz" dedi.
MHP adına konuşan Mevlüt Kiriş de "AK Parti Grubu'na katılıyoruz" ifadelerini kullandı. AK Parti ve MHP grubunun ret oylarına karşın CHP'lilerin oy çokluğuyla Milas Belediyesi yeni yıla 10 milyon liralık borçla girmiş oldu.

ADEM ÜLKER / VOLKAN YILDIZ

Sattıkları yetmedi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN