• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Kurulan tezgahlara rağmen büyüyoruz’

‘Kurulan tezgahlara rağmen büyüyoruz’
Giriş Tarihi: 12.1.2019

“Türkiye’yi batmış gibi gösterme gayretiyle yanıp tutuşanlara bir kez daha derslerini vereceğiz” diyen Erdoğan, “Kur, faiz, üçgeninde ülkemize kurulan tezgaha rağmen 2018 büyümesi de yine tahminlerin üzerinde olacak” diye konuştu

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, kur, faiz enflasyon üçgeninde Türkiye'ye kurulan tezgaha rağmen 2018 büyüme rakamlarının yine tahminlerin üzerinde olacağını söyledi.
Erdoğan, "Türkiye'yi batmış bitmiş gibi gösterme gayretleriyle yanıp tutuşanlara Allah'ın izniyle bir kez daha derslerini vereceğiz" dedi. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Erdoğan şunları söyledi: "Kur, faiz, enflasyon üçgeninde ülkemize kurulan tezgaha rağmen 2018 büyümesi de yine tahminlerin üzerinde olacak. İlk üç çeyrekte yüzde 4.5'lik bir büyümeyi yakaladık. 2019 yılı için de ilkelerini dengeleme, disiplin ve değişim diye ifade ettiğimiz yeni ekonomi programımız çerçevesinde zaten gayet gerçekçi büyüme hedefleri koyduk. Açıkçası şahsen bu hedeflerin çok üzerine çıkacağımıza inanıyorum."

İŞİN ADI TETİKÇİLİK

"Bozuk olunca maya, ne ar tanır ne haya. Maalesef mayası bozuk bir kesim adeta tüm hayatlarını ülkenin ve milletin aleyhine işler yapmaya adamıştır" diye konuşan Erdoğan, "Şimdi size bunun çok basit bir örneğini vereceğim. Türkiye malum olduğu üzere geçtiğimiz aylarda yurt dışı kökenli ciddi bir kur ve faiz saldırısına maruz kaldı. Böyle bir durumda ülkesini ve milletini sevenlerin yapması gereken, ekonomilerine dört elle sarılmaktır. Bizde ne yapılıyor? Eskiden beri belli muhalefet partisinin borazanlığını yapan bir gazete, Türkiye ekonomisini hedef alan yalan yanlış birçok şeyle bu saldırılarını sürdürüyor. Manşetlerde de güya habercilik yapıyor. Ama aslında yaptığı işin adı en bayağısından bir tetikçiliktir. Güya ekonomimizin 2019'da daha kötüye gideceğini ima ederek kendince ülkemize kurşun sıkıyor. Türkiye ekonomisi üzerinde kara bulutlar toplamaya çalışanların daha önceki tahminleri ve gerçekleşenler de ortada" dedi.

DAVA ADAMLIĞI BUNU GEREKTİRİR'

Erdoğan, "Bundan sonra tüm vaktimizi enerjimizi milletimizin gönlünü kazanmaya vermeliyiz. Ne aday adaylarımızın ne de adaylarımızın bu dönemdeki rekabeti seçim çalışmalarına yansıtmayacaklarına canı gönülden inanıyorum. Dava adamlığı da siyasette bunu gerektirir. Aksi yönde davrananlar olursa, zaten bunlar hiçbir zaman AK Parti'li olmamış, olamamış, dava adamı da siyasetçi de olmamış demektir. 'Eğer benim istediğim olursa eyvallah, benim istediğim olmazsa yallah' derseniz, bu AK Parti'li değildir" dedi.

TEŞKİLATLARA TALIMAT VERDİ

AK Parti'nin 10 milyon üyesinden 504 bininin seçmen kütüklerinde kaydını bulamadıklarının altını çizen Erdoğan, "Partimizin üyesi olan, dolayısıyla sandık başına gittiğinde zaten oyunu alacağımız yaklaşık yüzde birlik bir seçmen kaybımız var baştan. İlçe değiştiren 1.5 milyon seçmen var. Bunların 222 binden fazlası bizim üyemiz, onları yakın markaja alacağız. İşte 'Buradan taşınalım, kaydı taşıyalım da muhtarlığı alalım, taşıyalım da il genel meclisi üyeliğini alalım, belediye meclis üyeliğini alalım veya belediye başkanlığını alalım', AK Parti bu tür bir yanlışın içerisine kesinlikle girmemelidir. Bu konuyu siz kontrol altına alacaksınız" dedi.

'MILLETİN OYU ÇANTADA KEKLİK DEĞİL'

Erdoğan, "Kendini milletin üzerinde gören, oy sandığından çıkacak sonucu çantada keklik sanan teşkilat yöneticisi, milletvekili, belediye başkanı veya adayı kadar AK Parti'ye zarar veren kimse olamaz. Siyaset, milleti kendinden nefret ettirme değil kendini millete sevdirme, benimsetme kabul ettirme sanatıdır. Şayet AK Parti'nin millete hizmetkarlık esasına dayanan siyaset anlayışını kendi yapısına, tarzına, konumuna uygun bulmayan varsa zaten yanlış yerde" dedi.

MUM YATSIYA KADAR YANAR

"ANA muhalefetin sözcüsü falan çıktılar bir şeyler konuşuyorlar.
Diyorlar ki; AK Parti dönemi enflasyonda en yüksek orana çıkılan dönem. Bizden önce 14 yılın ortalaması küsuratını söylemiyorum 70, bizimki ise 16 yılın ortalaması 9.5" diye konuşan Erdoğan, "Bay Kemal, sözcülerini iyi seç. Seni aldatıyorlar.
Mum yatsıya kadar yanar, unutma.
Bugün milli gelirde satın alma paritesine göre 13'üncü olan Türkiye yıl sonunda inşallah bir üst sıraya çıktığında herhalde kendilerini kaldırıp pencereden aşağı atarlar, o güçleri varsa tabii" diye konuştu.

FELAKET TELLALLIĞI

"Hatta uluslararası ekonomi kuruluşlarından birisi Türkiye'nin 2030 yılında satın alma paritesine göre beşinciliğe kadar yükselebileceğini söylüyor. Bunları felaket tellallığından başka bir şey bilmeyen o gazetelerde okuyamaz, o siyasetçilerin ağzından duyamazsınız" diye konuşan Erdoğan, "Bize düşen görev, 16 yılda yaptıklarımızı anlatarak, bundan sonra yapacaklarımızı her fırsatta ifade ederek mücadeleyi sürdürmek" dedi.

"31 MART SEÇİMLERİ BİZİM İÇİN ZİRVE OLACAK"

"AK Parti olarak bizim için 31 Mart seçimleri belediyecilikte 25 yıllık bir tecrübenin zirve noktası olacaktır" diyen Erdoğan, "Milletimiz 25 yıldır şehirlerini ve hayatlarını bu kadroların belediyecilik anlayışına teslim ediyorsa elbette bunun bir sebebi var. Durup dururken bunu yapmıyorlar. Bir memnuniyet var. Bundan dolayı da AK Parti ile beraber bu yolda yürüdük, yürüdüler. Hep söylediğim gibi kimsenin AK Parti'ye oy vermek gibi bir mecburiyeti, mahkumiyeti, borcu yok. Milletimizin her bir ferdini AK Parti'ye oy vermeye davamızla, ahlakımızla, duruşumuzla, mütevazılığımızla, hizmetlerimizle, projelerimizle, vizyonumuzla biz halkımızı ikna edeceğiz" diye konuştu.

PROMOSYON OLARAK FİLE VE BEZ TORBA

"Eğer gönüllere giremezsiniz, en üst düzeyde yatırım yapın vatandaş seni kabul etmez" diyen Erdoğan şöyle devam etti: "Çevreci parti AK Parti. Şu anda ana muhalefet yine naylon poşetlerle sokağa dökülebilir ama biz naylona karşı savaş ilan ettik. Bu seçimlerde bez torbalar ve kenevirden yapılmış filelerle meydanlarda olacağız. Milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz.
Bunları milletimize promosyon olarak dağıtacağız. Belki söylemekte acele ettim ama söyleyeyim ki birileri, bu işi alıp götürmesin. Kim çevreci millet görecek. Çevrecilik adına bu işi başarmamız lazım ve başaracağız."

AKSAK'IN TABUTUNU OMUZLADI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen toplantının ardından Ahmet Hamdi Akseki Camisi'ne geçti. Cuma namazını kılan Erdoğan, ardından 62 yaşında hayatını kaybeden AK Parti Erzurum eski Milletvekili Muhyettin Aksak için düzenlenen cenaze törenine katıldı.

‘Kurulan tezgahlara rağmen büyüyoruz’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN