• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Aydın’da Büyükşehir adayı

Aydın’da Büyükşehir adayı Mustafa Savaş
Giriş Tarihi: 13.1.2019

İHSAN KARATAŞ/ KAZIM YÖRÜKCE

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.
Cumhur İttifakı'nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş oldu. İttifak 10 ilçede AK Parti, 7 ilçede ise MHP adayları ile yarışacak.
Aydınlıların yoğun ilgi gösterdiği Atatürk Spor Salonu'ndaki törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ege Bölgesi'nin kaderinin 31 Mart'ta değişeceğini söyledi.

Dağ, "2019 Yerel Seçimlerine giderken, Aydın, Muğla, Manisa ve İzmir'de Cumhur İttifakı ile beraber belediyecilikte yapacaklarımızı anlatacağız.
Biz Aydın'da toplam 30 milyarın üzerinde bir yatırım gerçekleştirdik. Aydın'a geldiğimde ilk dikkatimi çeken bilboardlardaki ilanlar oldu.
Ama ortada hizmet yok. Milletin parasını reklamlara ayırmak hiç kimsenin haddi değil" dedi. Aydın'da CHP'li belediyelerin borç batağında olduğunu vurgulayan Dağ, "Bugüne kadar siz borçlandınız biz ödedik. Sizin borçlandığınız yerleri ödemesini de bilir Allah'ın izniyle hizmet de veririz" diye konuştu.

'SU FATURALARI UCUZLAYACAK'

Aydın'da AK Parti davasına yakışan asaletle mücadele edeceklerini söyleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, "1 Nisan günü Aydın'ın başkanı olduğumuzda kapımızdan kimse dönmeyecek. Denizimize, havamıza, suyumuza, bereketli topraklara sahip çıkacağız. Esnafla rekabet etmeyeceğiz. Şehrin trafik sorununu çözüme kavuşturacağız. Su faturalarını ucuzlatacağız. Aydın parmakla gösterilen bir il olacak" dedi

CUMHUR İTTİFAKI'NIN AYDIN ADAYLARI

AK PARTİ ADAYLARI

Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Mustafa Savaş
Bozdoğan: Ufuk Altıntaş
Buharkent: Mehmet Erol
Çine: Celal Özden
Didim: Mümin Kamacı
Koçarlı: Nedim Kaplan
Köşk: Nuri Güler
Kuşadası: Fuat Akdoğan
Kuyucak: Metin Ertürk
Sultanhisar: Ertegün Ünal
Yenipazar: Suat Menderes

MHP ADAYLARI

Efeler: Ümmet Akın
Karacasu: Zeki İnal
Söke: Beliğ Azbazdar
Germencik: İsmet Akın
İncirliova: Gürşat Kale
Karpuzlu: Hilmi Dönmez
Nazilli: Haluk Alıcık

Aydın’da Büyükşehir adayı Mustafa Savaş haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA