• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Türkiye’yi üst lige çıkarmakta kararlıyız'

'Türkiye’yi üst lige çıkarmakta kararlıyız'
Giriş Tarihi: 13.1.2019

Başkan Erdoğan, partisinin aday tanıtım toplantısında Türkiye’ye yönelik oyunlara tepki gösterdi. Erdoğan, “Arap Baharı’yla bizi kara kışa gömmek isteyenler şimdi aynı sancıyla kıvranıyorlar. Sınırlarımızı tehdit etsin diye semirttikleri terör örgütleri eninde sonunda başlarına bela olacak. Biz ülkemizi üst lige çıkarmakta kararlıyız” dedi

Tüm seçimlerde olduğu gibi Kocaeli bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden yana kullanacaktır. AK Parti kadroları daha çok çalışacak ve inşallah tüm ilçelerimizde bir kez daha AK Parti'nin zafer sancağını salladıracaktır. Bu şehir emeğin fedekarlığın değerini çok iyi bulur. 31 Mart seçimlerinde AK Parti teşkilatlarına büyük görev düşüyor.

TEŞKİLATA TALİMAT VERDİ

Rabbim inşallah bizlere, gerek Selçuklu'da gerek Osmanlı'da gerek Cumhuriyet'in kuruluşunda öncü olan liderlerle beraber yeni bir tarih yazmayı nasip etsin.
AK Parti teşkilatlarına çok büyük görevler düşüyor. Seçmen kütüklerini incelediğimizde AK Parti üyelerinden 504 bininin burada kayıtlarının olmadığını tespit ettik. Bir önceki seçime göre ilçe değiştiren 1.5 milyon kişi içinde de 222 bin AK Parti üyesi var. Üyemiz olup da seçmen kaydı bulunmayanların sayısı 10 bin civarında.
Tüm il ve ilçe başkanlarına talimat veriyorum. Seçmen kütüklerinde isimleri olmayan üyelerimizin adreslerini bulup kayıt yaptıracaksınız. Adres değiştirerek ilinize, ilçemize gelmiş üyeleri kayda geçireceksiniz. Oy verme hakkı olan her gence ulaşacaksınız, partide siyaset yapmaya davet edeceksiniz

İSTANBUL-İZMİR OTOYOLU

İstanbul-İzmir otoyolunun en önemli ayağı Kocaeli'nden geçiyor. Osmangazi Köprüsü'nü Kocaeli'ye kazandırdık.
İnşallah yıl sonuna kadar bu proje bitmiş olacak. İstanbul'dan İzmir'e mesafeyi 3.5 saate düşürdük. Maliyeti 10,5 katrilyon lira olan Gebze, Sabiha Gökçen, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile İstanbul Yeni Havalimanı, Halkalı arasındaki yüksek hızlı tren projemizin inşasına başlıyoruz.

DALGALANMA YERİNİ İSTİKRARA BIRAKTI

Döviz ve faiz kullanılarak Türkiye'nin tökezletilmeye çalışıldığını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Açıklanan her veri ekonomideki dalgalanmanın yerini yeniden istikrara bıraktığını gösteriyor. Ya iyi bir hamle yapıp bir üst lige çıkacağız ya da patinaj yapıp eski günlere döneceğiz. Biz milleti bir üst lige çıkarmaya kararlıyız. Bir İngiliz kuruluşu açıklama yaptı. "2030'da Amerika 3, Türkiye 5. sıraya yükselecek' dedi."

'ARTIK ESKİSİ GİBİ DEĞİLİZ'

"Demokrasi ve ekonomide kat ettiğimiz mesafe hem bugünlere gelmemizde hem hedeflere ulaşmamızda çok büyük güvence" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Güya Arap Baharı'nı ülkemize taşıyıp bizi kara kışa gömmek isteyenler şimdi kendileri aynı sancıyla kıvranıyorlar. Dün kurumlarımız içindeki ihanet şebekelerini kullanarak bize diz çöktürme hesapları yapanlar bugün kendi yönetimlerindeki kargaşaların üstesinden gelemiyorlar.
Türkiye'yi tehdit etmesi için silahlandırdıkları terör örgütleri, eninde sonunda kendi başlarına bela olacak.
Geçmişte Türkiye'yi istedikleri gibi yönlendirenler artık bunu yapamadıkları için bizimle anlaşma yolunu seçiyor. Türkiye eski Türkiye olsaydı Suriye'de o terör koridoru kurulmuştu. Bunu biz söylemiyoruz, dünyadan sivil toplum temsilcileri söylüyor.

'Türkiye’yi üst lige çıkarmakta kararlıyız' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN