• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

sınav soru ve cevapları yayınlandı! 2019 AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav soru ve cevapları yayınlandı! 2019 AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.01.2019, 12:29 Güncelleme Tarihi: 14.01.2019,12:40

dönem sonu sınavı hafta sonu öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Öğrenciler merakla AÖF sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor. Öğrenciler, AÖF yayınlanan soru ve cevaplarla doğru- yanlışlarını hesaplayabilecekler. Peki ? İşte AÖF sınavına dair merak edilenler...

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) dönem sonu sınavına katılan öğrencilerin merakla beklediği sınav soru ve cevapları öğrencilerin erişimine açıldı. Verdikleri cevaplar ile doğru ve yanlışlarını kıyaslama şansı bulan öğrenciler heyecan için AÖF dönem sonu sınavının açıklanacağı tarihi bekliyor. Peki AÖF dönem sonu sınavı ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

AÖF SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI
Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen AÖF dönem sonu sınavının soru ve cevapları yayınlandı. Öğrenciler kimlik numaraları ve şifreleri ile ilgii dersin çıkmış sınav soruları bölümünden sınav sorularına erişebilecekler.

AÖF DÖNEM SONU SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
AÖF dönem sonu sınavının ne zaman açıklanacağına dair henüz AÖF tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak sınav sonuçlarının 2 hafta sonra açıklanması tahmin ediliyor.

AÖF SINAVLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE DERS GEÇME
Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları" ve "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları"na göre belirlenir.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3(üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.

Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 18/03/2016 tarihli ve 75850160-106-158-16196 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.

Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.

AÖF sınav soru ve cevapları yayınlandı! 2019 AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN