• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan: Amacımız ulusal güvenliği sağlamak

Başkan Erdoğan: Amacımız ulusal güvenliği sağlamak

14.01.2019, 20:52 Güncelleme Tarihi: 15.01.2019,00:06

Başkan Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile telefonda görüştü.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile dün akşam telefonla görüştü. Erdoğan görüşmede, Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu olmadığını, ülkemizin amacının ulusal güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütleriyle mücadele etmek olduğunu vurguladı.
Erdoğan ile Trump arasındaki görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın görüşmesinde ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye'deki son gelişmeler ele alınmıştır.

SORUNUMUZ YOK

Cumhurbaşkanımız, mevkidaşının Suriye'den çekilme kararını memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek, bu çerçevede Türkiye olarak NATO müttefikimiz ABD'ye her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu hatırlatmışlardır.
Cumhurbaşkanımız ve Trump, Suriye'nin toprak bütünlüğü temelinde ülkenin kuzeyinde terörden arındırılmış güvenli bir bölge oluşturulması fikrini de ele almışlardır.
Cumhurbaşkanımız görüşmede, Türkiye'nin Kürtlerle hiçbir sorunu olmadığını, ülkemizin amacının ulusal güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütleri DEAŞ, PKK ve PKK'nın Suriye uzantıları ile mücadele etmek olduğunu vurgulamışlardır.
Görüşmede ikili ekonomik ilişkilerin ileri seviyelere yükseltilmesinde mutabık kalmışlardır" denildi.

'YAPTIRIM TEHDİDİNİN HİÇBİR DAYANAĞI YOK'

ABD Başkanı Donald Trump'ın sözlerini değerlendiren İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, "Amerika'nın Türkiye'ye ekonomik yaptırım uygulamasının hukuki dayanağı yok. ABD dünyanın da teröristlerin de patronu değil" dedi. Caşın, "Türkiye, YPG/PYD'i PKK olarak görüyor lakin ABD bunu böyle görmemekte ısrar ediyor. Amerika bu tutumda devam ederse uluslararası hukuk açısından terörü destekleyen devletlerden biri olacak" diye konuştu. MERT ALPDÜNDAR

Başkan Erdoğan: Amacımız ulusal güvenliği sağlamak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN