• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bu millet dimdik ayakta

Bu millet dimdik ayakta
Giriş Tarihi: 14.1.2019

Başkan Erdoğan, BMC’nin ’daki üretim tesisinin temel atma töreninde kriz senaryolarıyla ’nin önünü kesmek isteyenlere seslendi. “Türkiye battı, bitti, yatırımlar durdu diyenlere inat bu millet dimdik ayakta” diyen Erdoğan, yeniden kenevir ekim süreci başlatılacağını da söyledi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, BMC'nin Sakarya Karasu'daki Üretim ve Teknoloji Üssü Temel Atma töreninde gündeme ilişkin kritik mesajlar verdi. Yeniden bir kenevir ekim süreci başlatalım açıklaması yapan Erdoğan, "Çünkü kenevir ekiminin çok farklı alanlarda faydaları olduğunu göreceğiz. Bize bir dönem yasakladılar ama kendileri cayır cayır kenevir ürettiler" dedi. Erdoğan, açılışta özetle şunları söyledi: Şehrimiz ve istikbalimiz adına tarihi bir adım atıyoruz. Modernize edilen 2600- 2700 çalışanın görev yaptığı fabrikanın açılış törenini gerçekleştireceğiz.

10 BİN KİŞİYE İSTİHDAM
İlk yerli 600 beygir gücündeki motorun test çalıştırmasını yapacağız. Savunma sanayini bir üst lige taşıyacak BMC üretim ve teknoloji üssünün birinci kısmının temel atma törenini icra edeceğiz. Tank fabrikası, zırhlı araç ve askeri kamyon fabrikası, ticari kamyon fabrikası, hızlı tren ve metro fabrikası gibi pek çok üretim hattı bulunuyor. Toplam yatırım büyüklüğü 500 milyon dolara ulaşacak tüm etapları faaliyete geçtiğinde 10 bin kişiye istihdam sağlayacak.

YATIRIMLARA DEVAM
Ne dediler Türkiye battı, bitti, yatırımlar durdu hepsine inat yatırımlar da devam ediyor, üretimler de devam ediyor. Bu ülkeyi hazmedemeyenler istese de istemese de bu ülke bu millet dimdik ayakta. Burada Katar ve Türkiye işbirliği var, Katarlı kardeşlerimizin ülkemizle sergilediği dayanışmayı unutmayacağız. Türkiye- Katar işbirliği güçlenmeye devam edecek. Bu millet dayanışmanın önemine inanan, mazlumlara sahip çıkan bir millettir. Savunma Sanayi alanında caydırıcılığımız çok yüksek olmak durumundadır. Silah, mühimmat ve askeri techizat bakımından dışa bağımlılığın acısını çok çekmiş bir milletiz. Artık biz kendi telsizimizi kendimiz yapıyoruz, onlara ihtiyacımız yok.

'ARTIK HAZIRCILIK DEVRİ KAPANIYOR'
Başkan Erdoğan, AK Parti'nin Sakarya belediye başkan adayları tanıtım toplantısında da yerli ürün talimatı verdi. Erdoğan, "Gerçekten aciliyet kesbeden istisnai durumlar dışında hiçbir ürün veya hizmet yurtdışından hazır alınmayacaktır. Bu ülke ne çektiyse hazırcılıktan çekmiştir. Artık bu devri kapatıyoruz" dedi.

TEK KELİMEYLE NEFİS
Erdoğan, CHP ile AK Parti belediyeciliğini karşılaştıran pankart için Sakarya gençlik teşkilatına teşekkür ederek, "Tek kelimeyle nefis... CHP belediyeciliğinde nefes alamıyorum, maaşımı alamıyorum, grev grev. Hakikaten CHP belediyeciliği bu" dedi.

İZMİR FABRİKASININ AÇILIŞI DA YAPILDI
BMC Karasu Fabrikası'nın temel atma töreninin yanı sıra canlı bağlantı ile BMC İzmir Pınarbaşı Fabrikası'nın açılışını da gerçekleştirdi. Programa, Erdoğan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, vekiller, belediye başkanları ve BMC yetkilileri katıldı.

Bu millet dimdik ayakta haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN