• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ayvalık Meydanı satılık! 'li belediyeden büyük ayıp

'in Ayvalık ilçesinde duyanları şaşırtan bir olay yaşandı. Milyonlarca liralık borç batağındaki ’li icralık oldu. Atatürk heykeli de bulunan meydan satışa çıkarıldı.

Ayvalık Meydanı satılık! CHP'li belediyeden büyük ayıp

20.01.2019, 00:00 Güncelleme Tarihi: 20.01.2019,10:14

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde skandal bir icradan satış ilanı yayımlandı. Milyonlarca lira borcu olan CHP'li Ayvalık Belediyesi'nin, içerisinde Mustafa Kemal Atatürk'ün heykelinin de bulunduğu meydan icradan 3 milyon TL'ye satışa çıkarıldı.

Fevzipaşa Vehbibey Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı ve belediye mevkiinde bulunan 1927 ada 1 parseldeki alanın icradan satışı 13 Mart saat 10.30'da Ayvalık İcra Müdürlüğü'nce gerçekleştirilecek. Birinci ihalede yeteri derecede talip çıkmaması, iyi bir fiyat oluşmaması halinde ikinci ihale 8 Nisan'da yapılacak.

Avyalık İcra Müdürlüğü'nde yapılacak ihale için bugüne kadar 4 şirket dosya aldı. Belediyeden emekli ikramiyesini alamayan bazı çalışanların alacaklarına karşılık satışa çıkarılan meydanda bulunan taşınmazlar ilanda şöyle sıralandı: "Tam hissesi borçlu adına kayıtlı, elektrik fabrikası ve santrali, itfaiye koğuşu, çay bahçesi, kafeterya, pizza evi, büfe ve yazlık giysi satış dükkanı. Taşınmazlar yığma yapı olarak imal edilmiştir. Her taşınmazın ön tarafında dükkanların cehpesine göre açık alanlar kullanılarak üzerleri tente ile kapatılmıştır. Taşınmazların halihazırda içerisinde bulunan işletmeciler Ayvalık Belediyesi kiracısıdır."

CHP'NİN AYIBI
Ayvalıklılar ise krizin genel merkeze iletilmesine rağmen CHP'den ikinci dönem adaylığı açıklanan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gencer'e tepkili. Gencer göreve geldikten sonra çalışanlar yıllardır maaşlarını düzenli alamadı. Dört aydır da ücret ödenmiyor. AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Kıtay, "2014'te başkanlığa seçilen Rahmi Gencer belediyeyi batırdı. Ayvalık'ta kasa tam takır. Milyonlarca lira borç var. Doğru düzgün yatırım yok. Bu kadar vergi nereye harcanıyor, belli değil. İçinde hepimizin ortak değeri olan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün heykelinin de bulunduğu alanın icra dairelerine düşmesi CHP'nin ayıbı" dedi.

Erhan Öztürk / Sabah

.

Ayvalık Meydanı satılık! CHP'li belediyeden büyük ayıp haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA