• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de yontulmamış faşist zihniyet var’

Başkan Erdoğan, ’nde Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları toplantısında konuştu. Cumhur İttifakı güçlendikçe ’nin siyaset denkleminden çıkacağını söyleyen Erdoğan, “CHP’de yanıp tutuşan yontulmamış bir faşist zihniyet vardır” diye konuştu

‘CHP’de yontulmamış faşist zihniyet var’
Giriş Tarihi: 30.1.2019

AK Parti Genel Merkezi'nde Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları toplantısına katılan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim gündemini değerlendirirken CHP'yi eleştirdi ve 4 önemli müjde daha verdi.

60 YILDIR DEĞİŞMEDİLER

"CHP'yi tanımak ve anlamak için Arslanköy'ü de iyi tanımak, Arslanköy'ün kadınlarını da iyi tanımak ve anlamak gerekir" diyen Erdoğan, "Arslanköy ahalisi CHP'nin dayattığı zalim muhtarı değil, kendilerinin desteklediği DP'li adayı seçmek için sandığı bekliyordu. Sandığın başındaki görevli CHP adayının kazanamayacağını görünce 'hastalandım' diyerek oy sayımını ertesi güne bırakmak, sandığı da karakola götürmek ister. Arslanköy'ün kadınları sandığın başka yere götürülmesine izin vermez. Ertesi gün yapılan sayımda DP'li muhtar adayı 10 kat farkla seçimi kazanır. Tarihimize '47 hadisesi' olarak geçen bu olay, milletimizin sandığa ve oradan çıkan iradesine olan bağlılığını da gösterir" dedi.

CHP'nin hiçbir zaman sandıktan çıkan iradeye saygı duymadığını kaydeden Başkan Erdoğan, "CHP hep açık oy, gizli tasnifle seçim yapma yoluna gitmiştir. Rahmetli Menderes sandıktan çıktığı halde arkasında CHP'lilerin olduğu darbecilerin urganından kurtulamamıştır. CHP, sandıktan çıkan rahmetli Türkeş ve arkadaşlarını 12 Eylül'de en ağır işkenceleri maruz bırakarak idamla yargılayanların mirasçılarını yeniden vitrine çıkarmak suretiyle 60 yıldır hiç değişmediğini gösteriyor. Buulundukları belediyelerden, parti içindeki uygulamalardan çok iyi biliyoruz ki bu kılıfın altında gücü eline geçirme umuduyla yanıp tutuşan yontulmamış bir faşist zihniyet vardır. Biz sandığın namusunu koruduğumuz sürece CHP'nin milletimizin gönlünde yer edinerek o sandıktan çıkma şansı zaten yoktur. İnşallah önümüzdeki seçimler CHP'nin devre dışı kalışının da miladı olacaktır" diye konuştu.

YENİ SİNEMA YASASI'NI İMZALADI

Başkan Erdoğan, dün Külliye'de sinema sektörü temsilcilerini kabul etti.
Oktay Kaynarca, Yılmaz Erdoğan, Ata Demirer, Şahan Gökbakar, Demet Akbağ, Burak Özçivit, Birol Güven ve Tamer Karadağlı'nın da aralarında bulunduğu sinemacılar, Erdoğan ile Meclis'ten geçen Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması Hakkında Kanun teklifi üzerine görüşme yaptı ve düşüncelerini iletti. Erdoğan görüşme sırasında yeni yasayı da imzaladı.

4 ÖNEMLI MÜJDE VERDİ

- Nişasta bazlı şeker kotası yüzde 2,5'a inecek.
- Soma'da işçiler kadrolu olarak çalışmaya devam edecek.
- Yeni işletme sahalarında 10 bin istihdam.
- SMA'nın diğer tipleri de geri ödeme sistemine dahil edilecek.

‘CHP’de yontulmamış faşist zihniyet var’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA