• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'ın eşi vefat etti

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş vefat etti

02.02.2019, 11:09

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti merhum 'ın eşi vefat etti.

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş'ın halsizlik ve taşikardi şikayetleriyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine (86) kaldırılmıştı. Zatürre teşhisiyle yaklaşık 1 ay önce hastaneye kaldırılan ve bir süre önce yoğun bakımdan çıkarılarak göğüs hastalıkları servisine alınan Rauf Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş'ın durumu ağırlaşmıştı. Kanındaki iltihabın yoğun olduğu tespit edilen Denktaş yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bugün saat 08.20'de yaşamını yitiren Aydın Denktaş'ın kızı Ender Denktaş Vangöl, annesinin vefat ettiğini sosyal medya hesabından, "Annemiz babamıza kavuştu. Bir çınarımızı daha kaybettik" şeklinde duyurdu.

Merhum Rauf Denktaş da 13 Ocak 2012 tarihinde hayatını kaybetmişti.

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş vefat etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN