• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan'dan 'ta önemli açıklamalar

Başkan Erdoğan'dan Sivas'ta önemli açıklamalar

08.02.2019, 15:08 Güncelleme Tarihi: 08.02.2019,15:54

Başkan 'nda halka hitap ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti. Erdoğan, "Neymiş AK Parti adaylarını çekecekmiş. Sakın bu fitneye fesada yalana kanmayın ha. Biz öyle sıradan bir parti değiliz ya. Biz bütün dünyada nam salan AK Parti'yiz AK Parti. Şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır, AK Parti ve MHP. Cumhur İttifakı'nın içinde başka parti yoktur. Bizimle rastgele bir resim çektirip ondan sonra bu resmi sağda solda istismar edenlere inanmayın. Böyle bir şey yok." dedi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;
Sivas, seni tüm ilçelerin, tüm vatandaşlarınla gönülden selamlıyorum. Sivas yiğido söyleminden de anlaşılacağı üzere zalime, tarumara boyun eğmeyen bir şehirdir. Milli mücadelemize Gazi mücadelemize Gazi Mustafa Kemal'le birlikte başkentlik yapmıştır. Bu yolda can vermiş nice şehidimizi de bu vesileyle rahmetle yad ediyorum.

"BUNLAR CORÇ'A HANS'A ÖN AYAK OLUYORLAR"
Nice saldırılarda bulundular. Şimdi de kalkmışlar yok patatesti, yok soğandı... Bunlar Corç'a Hans'a ön ayak oluyorlar. Biz bunu düzeltiriz. Tanzim satışları belediyelerin eliyle kurarız ve en ucuz fiyata bu ürünleri getiririz. İstanbul'da görece geldiğimde fırıncılar bunu yapmıştı. Şehrin belli bölgelerine 3 tane ekmek fabrikası kurduk ve fiyatları da bir anda düşürdük.

MUHSİN YAZICIOĞLU AÇIKLAMASI
Kardeşlerim Sivas'ın bizim gönül dünyamızda çok özel bir yeri var.Birileri çıkıyor Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimi istismar etmek suretiyle sivas'ta belediyeyi alma gayreine giriyor. Şu ana kadar Sivas'a verilmemiş hizmetleri veren bir AK Parti iktidarı var.

"ADAYLARINI ÇEKECEKLER DİYENLERE İNANMAYIN"
Neymiş AK Parti adaylarını çekecekmiş. Sakın bu fitneye fesada yalana kanmayın ha. Biz öyle sıradan bir parti değiliz ya. Biz bütün dünyada nam salan AK Parti'yiz AK Parti.


Şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır, AK Parti ve MHP. Cumhur İttifakı'nın içinde başka parti yoktur. Bizimle rastgele bir resim çektirip ondan sonra bu resmi sağda solda istismar edenlere inanmayın. Böyle bir şey yok."İSTİKBALİMİZE UZANAN HER ELİ KIRARIZ!"
100 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi bugün aynı yerde tekrar ediyorum. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırarız. Vatanımız, bayrağımız, devletimiz, milletimiz, istiklalimiz bizim namusumuzdur, şerefimizdir. Türkiye'nin çıkarlarına, kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız. Cudi'de, Afrin'de, Gabar'da kırdık. Yine kırarız… Bize saldırmak isteyenlere gereken dersi verdik yine veririz. İçeriden ya da dışarıdan Türkiye'ye operasyon yapmak isteyenlere cevabını veririz. Eski Türkiye kurmanın hesaplarını yapanların hevesleri yeniden kursaklarında kalacaktır.

"31 MART'TA İNŞAALLAH HAKETTİKLERİ CEVABI ALACAKLAR"
31 Mart seçimi kampanyamızı Sivas'tan başlattık. Sivas Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı şehirdir. Burası esarete meydan okuyan bir karargahtır. Vatanımız bayrağımız istikbalimiz bizim namusumuzdur. Türkiye'nin beka meselesini dalgaya alanlar 31 Mart'ta inşaallah hakettikleri cevabı alacaklar.

ERDOĞAN'DAN "SİVAS'IN HIZLI TRENE NE İHTİYACI VAR?" DİYENLERE SERT YANIT

Demiryollarımızın ihtiyacı olan travers fabrikasını istihdam sağlamak için Sivas'a kurduk. Ankara Yozgat, Sivas Yüksek Hızlı Tren hattımızın yapımına devam ediyoruz. Şimdi ne diyorlar yapmayın diyorlar. Bir tanesi de çıkmış güya Sivas'lıyım diyor. Sivas'ın ne ihtiyacı var trene diyor. Bir de siyasetçi olacak. Bu hat Ankara Sivas yolunu iki saate düşürecek. Bu yıl test sürüşüne başlayacak. Önümüzdeki yıl da hizmete açılacak. Sivas Erzincan hızlı tren projemiz de keza çalışmaları devam ediyor.


Artık Sivas'ta kenevir üretilecek. Bu kenevirle hem atletimizi, hem torbamızı yapacağız. Sivaslı çiftçimize toplam 2 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Sivas'ta bir teknopark, bir de geliştirme merkezi kurduk

ERDOĞAN'DAN ULU CAMİİ TALİMATI
Talimatı vereceğim Ulu Cami'nin de restorasyonunu başlatacağız. 16 yılda Sivas'ı tarihi hizmetlerle buluşturduk.

CHP-HDP-İYİ Parti Saadet Partisi el ele kol kola yürüyorlar..

Başkan Erdoğan'dan Sivas'ta önemli açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN