• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Gıdada terör bitti sıra temizliğe geldi’

‘Gıdada terör bitti sıra temizliğe geldi’
Giriş Tarihi: 12.2.2019

Başkan Erdoğan, “Sebze meyve fiyatlarını tırmandıranlara karşı gerekli önlemi tanzim satış ve semt pazarlarıyla aldık, fiyatlar yarıya düştü. Bu terörü estirenlere karşı durmayacağız. Temizlik ürünlerinde de oyuna son vereceğiz” dedi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören'deki Kalaba Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.
Erdoğan, tarım ürünlerinde tanzim satış noktalarının açılmasıyla ilgili, "Bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de üstlerine gideceğiz" dedi. İşte Erdoğan sözlerinden satır başları:

FİYATLAR YARIYA İNDİ

Semt pazarı dedim... Niye? Son günlerde Türkiye'de bir oyun oynanıyor. Patlıcan, domates, patates, salatalık... Fiyaları sürekli tırmandırdılar. Bu bir terör estirmeydi. Nasıl Gabar'da, Cudi'de, Tendürek'te inlerine girdiysek, bu sebze-meyve ve gıda terörünü estirenlere karşı da belediyelerimiz vasıtasıyla tanzim satışlar, semt pazarları kurarak Ankara, İstanbul başta olmak üzere bugün itibariyle ucuz ürün satmaya başladık. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya inmiş vaziyette.

UCUZ EKMEĞİ VERDİK

Halk Ekmek'te nasıl ucuz ekmeği biz vatandaşımıza verdiysek, şimdi de sebzede meyvede ve her türlü üründe... Bunlarla da kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gideceğiz. Oyunu hep beraber bozacağız. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz. İşte hallere teftiş için elemanlar gönderdik. Onları dövmeye kalktılar. Niye? Ruhlarında sıkıntı var.

MEZARA KADAR İTTİFAK

CHP kiminle el ele? Kandil'in desteklediği HDP, İYİ Parti, Saadet ve FETÖ. Bunların zıllet ittifakı var, illet ittifakı var. Bizim de cumhur ittifakımız var. Biz 15 Temmuz darbe girişiminde bulunanlara karşı bütünleştik.
Bu kardeşiniz gecenin 01.15'inde Atatürk Havalimanı'na indiğinde milletiyle iç içeydi. 23.15'te de meğerse bay Kemal oraya gelmiş, tankların koruması altında ayrılarak Bakırköy Belediyesi'ne gitmiş. Sonra da ne diyor? 'Bana da haber verseydiler gelirdim.' Ya milyonlar meydanlara dökülmüş, sen hala bana da haber verseydiler diyorsun.
Özel sipariş mi gerekiyor? Şimdi biz cumhur ittifakı ile bu yolda yürüyoruz. Pazara değil mezara kadar yürüyeceğiz.

IMF DÜNYADAKİ EN BÜYÜK TEFECİ

Dünyadaki en büyük tefeci IMF'dir. Türkiye'yi IMF'den biz kurtardık, bir daha da onların eline düşürmeyeceğiz. CHP, İş Bankası'nın yüzde 28.5 gibi ortağıdır. CHP'nin hisselerini er ya da geç Hazine'ye devredeceğiz.

‘Gıdada terör bitti sıra temizliğe geldi’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN