• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'’i uyuttuklarını kendileri itiraf etti'

'İzmir’i uyuttuklarını kendileri itiraf etti'
Giriş Tarihi: 12.2.2019

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer'in "İzmir uyuyan bir güzel. Öperek uyandıracağız, silkeleyeceğiz" sözlerine ilişkin, "20 yıldır buradasınız.
Kim uyuttu İzmir'i? Bu söz İzmir'i uyuttuklarının itirafıdır" değerlendirmesinde bulundu.

KOCAOĞLU RİSKİ GÖRDÜ

Zeybekci, Soyer'in terör örgütünü, eylemlerini hiç kınamayan HDP'lilerin yanında yer alarak, Sur'a gidemediği için üzüntüsünü dile getirdiğini savunarak, şöyle devam etti: "Benim adaylığım 27 Kasım'da açıklandı. Aziz Kocaoğlu, adaylığıma ilişkin 'iyi bir devlet adamıdır, doğru, dürüst biridir, hayırlı olsun' yorumunda bulundu.

İZMİR'E BÜYÜK DESTEK

Yenilenmek lazım diyerek belediye başkanı adayı olmayacağını açıkladı. Bana karşı aday olma gereğini duymadı. Kocaoğlu, CHP İzmir adayının belirlenmesi öncesi adaylığını tekrar koydu. İzmir'i birine teslim etmenin riskli olduğunu gördüğü için." "Hükümetin İzmir'e az destek verdiği" eleştirilerine de değinen Zeybekci, Türkiye'de tüm belediyelere kişi başına bütçe gelirlerinden pay verildiğini anımsatarak, "İzmir'e bütçeden gelen kişi başına gelir, Kocaeli'den sonra ikinci sırada. İstanbul ve Ankara, İzmir'in çok altında.
Komşu iller Aydın'a, Denizli'ye gönderilen, İzmir'e gelenin yarısından az, yüzde 40 seviyesinde. İddiamda yanlış varsa söylesinler, anında adaylığı bırakırım" dedi.

'İzmir’i uyuttuklarını kendileri itiraf etti' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN