• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

13.02.2019, 15:15 Güncelleme Tarihi: 13.02.2019,15:47

Cumhurbaşkanı , Başkent Voleybol Sahası'nda düzenlenen ’nda konuştu. Erdoğan, "Esnaf kredilerinin faiz oranını yüzde 47'den yüzde 4-5 ile yüzde sıfır seviyesine kadar indiren iktidarız." dedi. Öte yandan Erdoğan, "Ticari araçtaki ÖTV ve KDV indirimini mart ayı sonuna kadar uzattık." açıklamasında bulundu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"SİZİ EN İYİ BEN ANLARIM"
Aile içindeki sıkıntının bize etkisi neyse esnaftaki sıkıntının etkisi de aynıdır. Geçmişte gıda sektöründe esnaflık yapmış biri olarak sizi en iyi ben anlarım. 17 yıldır esnaf ve sanatkarımıza en güzel hizmeti getirmeye gayret ettik.

"ESNAFIMIZA BUGÜNE KADAR 100 MİLYARA YAKIN KREDİ VERDİK"
Kooperatif kefaletli kredilerde kanuni takip alacağının sıfıra yakın olması hamdolsun esnaf ve sanatkarımızın ahlakına işaret ediyor. Esnaf ve sanatkarlarımız 200 bin lira ile 500 bin lira arasında kredi kullanabilmekte. 2 milyona yakın esnafımıza 100 milyara yakın kredi verdik. Esnaf ve sanatkarımızın borçlarını yeniden yapılandırdık. KOSGEB ise bir diğer imakandır.

Esnaf kredilerinin faiz oranını yüzde 47'den yüzde 4-5 ile yüzde sıfır seviyesine kadar indiren iktidarız. Sıkıntılı dönemlerde esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarını yeniden yapılandırarak önlerini görmelerini temin ettik. Küçük sanayi sitelerinin inşasında TOKİ'yi etkin olarak kullanıyoruz. Vergisini düzenli ödeyen esnafa 5 puan indirim yaptık.

"FIRSATÇILIK YAPMAYA KALKANLARA MEYDANI BIRAKMADIK"

Fırsatçılık yapmaya kalkanlara meydanı bırakmadık; fırsatçılara öfkeliyim onun için tanzim noktalarını kurma kararı aldık

"SÜREYİ UZATTIK"
Ticari araçtaki ÖTV ve KDV indirimini mart ayı sonuna kadar uzattık.

"FIRSATÇILIK YAPMAYA KALKANLARA MEYDANI BIRAKMADIK"
Fırsatçılık yapmaya kalkanlara meydanı bırakmadık. Milletimiz özellikle sebze ve meyve fiyatları başta olmak üzere günlük hayatını doğrudan etkileyen fırsatçılar karşısında haklı olarak çok öfkelidir. Biz de öfkeliyiz. İşte onun için bu tanzim satışların kurulması kararını aldık.

TANZİM SATIŞ NOKTALARI
Seçim sonrası belediyelerimizin organizasyonu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, ilgili bakanlıklarımız oturacaksınız, konuşacaksınız. Belki de bu işleri belediyelerin organizesiyle en ücra köşelere kadar yapma adımlarını da atabiliriz.

"EKONOMİK TETİKÇİLERE OSMANLI TOKADINI HEP BİRLİKTE VURACAĞIZ"
Amacımız asla ve asla esnaf ve sanatkarımıza rakip olmak, onların ekmeğini elinden almak değildir. Milletimizin ekmeği ile oynayana dersini veririz. Seçim sonrası belediyelerle daha güçlü adımlar atacağız. Ekonomik tetikçilere sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız.

"EKONOMİK TETİKÇİLERE OSMANLI TOKADINI HEP BİRLİKTE VURACAĞIZ"
Amacımız asla ve asla esnaf ve sanatkarımıza rakip olmak, onların ekmeğini elinden almak değildir. Milletimizin ekmeği ile oynayana dersini veririz. Seçim sonrası belediyelerle daha güçlü adımlar atacağız. İnşallah ekonomik tetikçilere de sağlamından bir Osmanlı tokadını hep birlikte vuracağız. Biz esnafımızın, sanatkarımızın ekmeğiyle oynamıyoruz, tam tersine milletimizin ekmeğiyle oynayanlara derslerini veriyoruz. Sefalet edebiyatı yapanlar, milletimizi değil ancak kendilerini kandırırlar. Biz, milletimizi sefaletten kurtarma değil onları dünyanın en ileri ülkelerinin hayat standartlarına çıkartma sözü veriyoruz.

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN