• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan ’a ‘talan’ gözaltısı

Başkan Hilmi Erbaş’a ‘talan’ gözaltısı
Giriş Tarihi: 13.2.2019

Aydın'ın Didim ilçesinin kanayan yarası olan, Milli Emlak Müdürlüğü'ne ait 25 bin dönüm hazine arazisinin usulsüz olarak talan edilmesine Aydın Valiliği el koydu.
Didim'de hazine arazilerini talan ettiği gerekçesiyle içlerinde bürokratların da bulunduğu13 kişi gözaltına alındı. Didim jandarma ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyon kapsamında Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş ile birlikte 13 kişi gözaltına alınırken, 14 kişi aranıyor.
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, "Her kim hak etmediği bir karış toprağı almaya çalışıyorsa, onun hakkından geliriz. Her kim haramilik yapmaya kalkıyorsa, devlet dağa çıkan bilmem kaç bin eşkıyanın üstesinden geldiği gibi, bunun da üstesinden gelir"
dedi.

İHSAN KARATAŞ

Başkan Hilmi Erbaş’a ‘talan’ gözaltısı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN