• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dar gelirliye konut müjdesi

Dar gelirliye konut müjdesi
Giriş Tarihi: 13.2.2019

İzmir'de yaşam kalitesi sorunu var" sözleriyle yaptığı durum tespitinin ardından projelerini "10 numara İzmir" sloganıyla paylaşan Nihat Zeybekci, İzmir'i 21'nci yüzyıla taşıyacaklarını söyledi.
Kentteki çarpık yapılaşma ve yeni konut ihtiyacının çözümüne yönelik de önemli açıklamalarda bulunan Zeybekci, kentin kuzey, doğu ve güneyinde 3 yeni yerleşim merkezi oluşturacaklarını bildirdi.

Yeni yerleşim alanlarının İzmir'e nefes aldıracağını aktaran Zeybekci, "150-250 bin arası nüfusun yaşayacağı bu yeni yerleşim merkezleri, kent merkezindeki yapılaşma baskısını azaltacak ve merkezi rahatlatacak. Altyapısıyla, sosyal donatılarıyla, yeşil alanlarıyla okulu ve camisiyle çekim merkezi olacak yeni yerleşim yerlerinde, şehir merkezindeki tüm imkanlar olacak. Uygun finansman sistemiyle dar gelirli vatandaşlarımızın da konut sahibi olması sağlanacak" ifadelerini kullandı. Zeybekci, bu konut alanlarında yatay yapılaşmayı hayata geçireceklerini de bildirdi. Kentsel dönüşüme çok önem verdiklerini belirten Nihat Zeybekci, yerinde dönüşüm projeleriyle bu konuyu kent gündeminden çıkaracaklarını ifade etti.

YERİNDE DÖNÜŞÜM

Denizli belediye başkanlığı döneminde yaptıklarını örnek gösteren Zeybekci, "Denizli Aktepe bölgesinde 10 bin konut yaptım da geldim. Ortasına da 700 dönüm park yaptım. Arkamızdan hakkını helal etmeyen bir kişi yoktur. Kentsel dönüşümde bir tek vatandaşın mağdur olmasına müsaade etmeyiz" diye konuştu.

Dar gelirliye konut müjdesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN