• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Hedeflerimize ulaşmaya az kaldı’

‘Hedeflerimize ulaşmaya az kaldı’
Giriş Tarihi: 13.2.2019

Başkan Erdoğan Kastamonu ve ’daki mitinglerde vatandaşlarla buluştu. geliştiği için düşmanlarının olduğunu ifade eden Erdoğan, “Hedeflerimize ulaşmaya az kaldı. Baharla birlikte bir ferahlık ve sevinç iklimine kavuşacağız” dedi

Yerel seçim öncesi mitinglerine devam eden Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu ve Çorum'da vatandaşlara hitap etti. Kastamonu Kuzeykent Meydanı'ndaki mitigde konuşan Başkan Erdoğan, ekonomik gelişmelerden bahsetti ve gıda terörü estirenlere seslendi. "Türkiye üzerindeki hesaplar dün neyse bugün de aynıdır" diyen Erdoğan, "Çünkü Türk aynı Türk'tür.
Hasımları da aynı hasımlardır.
Türkiye güçlü olmaya, güçlü kalmaya ve sürekli ileri gitmeye mecburdur. AK Parti, Türkiye'nin alıcılarını kendi tarihine, medeniyetine, gücüne ayarladığı için bu kadar saldırı altında. 17 yılda gece gündüz çalışarak, ülkemizin tüm imkanlarını harekete geçirerek Türkiye şemsiyesini büyüttük" dedi.

BİZE DÜŞMAN OLDULAR

Halka tepeden bakanların aksine milletin iradesinin üzerinde irade tanımayarak demokrasiyi ileriye taşıdıklarını kaydeden Başkan Erdoğan, "Milletimizle birlik olduğumuz, insanlarımıza güven aşıladığımız, devletimizi ayağa kaldırdığımız için bize düşman oldular. Zalimlere sessiz kalmadığımız, diline, dinine, rengine bakmadan mazluma sahip çıktığımız, adaletsizliklerini yüzlerine haykırdığımız için bize düşman oldular. Türkiye'yi fetret devrinden çıkarttığımız için bize düşman oldular.
Medeniyetimize, tarihimize, kültürümüze sahip çıkarak asırlardır bize dayatılan kalıpları yıkıp geçtiğimizi için bize düşman oldular.
Biliyoruz ki Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye bu tür gerekçelerle saldıranların hedefi aslında Türkiye'dir.
İşte bunun için verdiğimiz mücadeleyi beka mücadelesi olarak nitelendiriyoruz. İşte bunun için 2023 hedeflerine sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz" ifadelerini kullandı.

BAHARLA BİRLİKTE

Konuşmasında hedeflere ulaşmaya az kaldığını da kaydeden Erdoğan, "İnşallah baharla birlikte sadece havalarda değil, yüreklerde de bir ferahlık, bir sıcaklık, bir sevinç iklimine kavuşacağız. Bunun için 31 Mart seçimlerinin istikrar ve güven ortamının devamına hizmet edecek şekilde sonuçlanması çok önemli. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükselttiğimiz gün Allah'ın izniyle her şey çok farklı hale gelecek.
31 Mart, bu kutlu yürüyüşte önemli bir dönüm noktasıdır. Sizlerin hem şehriniz hem ülkeniz için en doğru kararı vereceğinize ben inanıyorum" açıklamasını yaptı

'TEŞVİK DESTEK VE KOLAYLIKLAR PLANLIYORUZ'

Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin ekonomide dalgalanmadan dolayı yaşadığı sıkıntıları görmezden gelmiyoruz. Esnafımızın, sanayicimizin, ticaret erbabımızın, çiftçimizin, çalışanlarımızın, emeklilerimizin, velhasıl milletimizin her bir ferdinin dertlerini ve taleplerini biliyoruz. Bunların çözümü için finanstan istihdama, vergiden ücretlere kadar her alada pek çok teşviki, desteği, kolaylığı planlıyor ve uyguluyoruz. CHP, IMF ile ilk anlaşmayı yapandır. Bunlar 'AK Parti IMF'ye gidecek' dediler. 23,5 milyar dolar borçla biz IMF alacağını kucağımızda bulduk. 2013 Mayıs'ta bunu sıfırladık. Bizim şimdi IMF'ye borcumuz yok. Biz emin adımlarla bu yolda yürüyoruz. Bu can bu tende oldukça biz bunlara esir olmayacağız" diye konuştu.

TÜRKİYE'Yİ EĞİP BÜKEMEDİLER

Türkıye'yi ve Türk milletini hiç rahat bırakmadıklarını dile getiren Başkan Erdoğan, "Bugüne kadar hiçbir meselede Türkiye'yi istedikleri gibi eğip bükemediler. Ne küresel güçler ne de onların içerdeki taşeronları bizi kendi ajandalarının bir parçası haline getiremediler. Baktılar kurla, faizle, diplomasiyle, algıyla olmuyor, bu defa ülkemizi soğan, patates, biber, patlıcan, salatalık, sivri biber üzerinden ters köşe yapmaya çalışıyorlar. Aldığımız tedbirlerle bu hamleyi de boşa çıkardık mı? Şimdi satış yerleri kurduk, bir anda fiyatlar yarıya indi, daha da inecek" dedi.

‘Hedeflerimize ulaşmaya az kaldı’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN