• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

sevdasından vazgeçmiyor

Tunç Soyer HDP sevdasından vazgeçmiyor
Giriş Tarihi: 14.2.2019

Terör örgütünün siyasi kolu olan ’ye desteğini her fırsatta dile getiren ’nin Başkan Adayı , yine yerinde durmadı. HDP’nin varlığını savunan Soyer, terör destekçisi belediyelere atanan kayyumlara da ‘Yasa dışı’ yorumunu yaptı

İzmir'de yerel seçim sürecinde CHP-İP ve HDP ittifakıyla Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapılan Tunç Soyer, PKK'nın uzantısı HDP'ye olan sevdasından bir türlü vazgeçmiyor.
Daha önce HDP'li Sur Belediyesi'ne teröre destek verdiği için kayyum atanmasına tepki gösteren ve bunu darbe olarak nitelendiren, ayrıca İzmir'deki HDP mitinglerine katılıp ateşli konuşmalar yapan Tunç Soyer, yine HDP'yi savundu.

'KAYYUM YASA DIŞI'

İP İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Soyer, HDP ile ilgili gazetecilerin yönelttiği soruya cevap verirken, terör destekçisi belediyelere atanan kayyumların yasa dışı olduğunu iddia etti. Bir gazetecinin "HDP ile yan yana bulunmayı nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna karşılık Soyer, "HDP yasal, meşru bir siyasi partidir. Bir kanunla kayyum denilen bir şey başlatıldı. Bu yerel mevzuatın hukuki olmayan bir kanunudur" diye konuştu. Öte yandan bir televizyon kanalında yayınlanan programa da katılan Soyer, İzmir ile ilgili projelerini anlattı ve göreve gelmesi halinde yapacaklarından bahsetti.
Soyer, başkan olması halinde büyükşehir belediye kadrosunda ciddi revizyon yapılacağı iddialarına ilişkin, "Genel Sekreter'den başlayarak temizlik işlerinde çalışan işçilere kadar kimseye dokunmayacağız.
Birlikte çalışacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Sadece bir şey ilave edeceğiz. Bu kentle ilgili vicdanlarını sorumluluk duygularını artırmaya çalışacağız" ifadesini kullandı.

İZMİR'İN ÇÖP SORUNU

İzmir'in temel sorunlarından biri olan olan katı atık bertaraf tesisinin çözümü için ise Avrupa'daki örnekleri işaret eden Soyer, bir anlamda mevcut başkan Aziz Kocaoğlu'nu da eleştirmiş oldu. Vatandaşın tesisin yeri ile ilgili kaygıları olduğunu aktaran Soyer, "Dünyada örnekleri var. Londra'da merkezde katı atık bertaraf tesisi var. Viyana'da kentin içinde var. Bunlar koku yapmıyor. Teknoloji katı atığın bertaraf edilmesinde kesin çözümler ortaya koyuyor. Buralar enerji üretiyor. Biz de enerjiyi üretmemiz gerek" diye konuştu.

EN ÇILGIN PROJESİ ÇOCUK KÖYÜ

CHP'LI Tunç Soyer, katıldığı programda projelerinden de söz etti. Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için ismi açıklandıktan sonra herhangi bir çalışma yapmaması ve proje açıklamaması nedeniyle de eleştirilen Soyer, en çılgın projesinin çocuk köyü kurmak olduğunu söyledi. Kentin iki ucunda çocuk köyü açacaklarını ifade eden Soyer, "Çocuk belediyeleri, gençlik meclisleri kuracağız.
Herkese dokunacak bu projeler" diye konuştu. İzmir'de daha önce Urla'nın Barbaros köyünde bir çocuk köyü kurulmuştu.
Soyer'in İzmirlilere 'çılgın proje' olarak daha önce yapılmış bir uygulamayı sunması da şaşkınlık yarattı.

Tunç Soyer HDP sevdasından vazgeçmiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN