• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan'dan Edirne'de kritik mesajlar

Başkan , 'nda 'nde konuştu. Erdoğan, "Size bir müjde vereyim mi? Geçtiğimiz hafta Trakya'da mevcut doğalgaz üretimimizi iki katına çıkaracak 3 milyar metreküp rezerve sahip yeni gaz sahaları keşfettik. Bu rakam nedir biliyor musunuz? 300 bin hanenin 10 yıllık gaz ihtiyacını karşılayacak düzeydedir." açıklamasını yaptı.

Başkan Erdoğan'dan Edirne'de kritik mesajlar

16.02.2019, 14:55 Güncelleme Tarihi: 16.02.2019, 15:24

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Selimiye Meydanı'nda Edirne Mitingi'nde konuştu.

İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:
Çok çalışarak Edirne ve ilçelerini artık, Fatih Sultan Mehmet'e layık olanların yönetmesi lazım. İstanbul'u fetheden o güzel kumandan o kutlu yürüyüşü nereden başlattı? Buradan başlattı. O yüzden Edirne başka... Bu milletin şanlı tarihine ayna tutan Edirne, bu milletin göz bebeğidir. Edirne, Meriç'in ve Tunca'nın suladığı topraklarla bolluktur, berekettir.EDİRNE'NİN ÖNÜNDE YENİ BİR UFUK AÇIYORUZ
İnşallah önümüzdeki dönemde 'memleket işi gönül işi' diyerek Edirne'nin önünde yeni bir ufuk açıyoruz. Edirne bir CHP klasiği olan çöp, çukur, çamur zılletinden inşallah 31 Mart'ta kurtulacaktır diye inanıyorum. Türkiye'de sosyal devlet ilkesini en başarılı ve yayın şekilde uygulayan AK Parti olmuştur.

SENİN BU BELEDİYELERİN NİYE MÜDAHALE ETMEDİ
Trakya için hayati öneme sahip Ergene Nehri'nin hayata döndürülmesi için havzada büyük dönüşümü başlattık. Bütün bu atık sular nereden geliyor? Oralardaki fabrikalardan geliyor. Senin bu belediyelerin niye müdahale etmedi? Bu Bay Kemal sadece yalan üretir, iş üretmez. Ergene havzasında son teknolojiye sahip 13 biyolojik atık üretme tesisi inşa ettik. Bekleyemeyiz, çünkü CHP'ye kaldıysak yanmışız. Edirne'nin içme suyu problemini çözdük.

ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Dün gece 3 saat ortak yayında milletime seslendim. Bize düşen anlatmak, oy vermek vatandaşımın kendi takdiri; demokrasi bu. Biz yapmaya, anlatmaya devam edeceğiz. Ama bu alanda bulunan 15 bin kişi de anlatacak.

Bu yıl içinde Enez ve Lalapaşa'yı da doğalgaza kavuşturuyoruz. Edirne'de bir teknopark kurduk. Edirne'deki iş insanlarımıza, girişimcilerimize 1,7 katrilyon yatırım teşviki verdik. Bu oran şimdi ne oldu biliyor musunuz? Yüzde 60'ı buldu. Sadece 2018'de devreye aldığımız kurulu gücün yüzde 93 yerli ve yenilenebilir durumdadır.

SİZE BİR MÜJDE VEREYİM
Size bir müjde vereyim mi? Geçtiğimiz hafta Trakya'da mevcut doğalgaz üretimimizi iki katına çıkaracak 3 milyar metreküp rezerve sahip yeni gaz sahaları keşfettik. Bu rakam nedir biliyor musunuz? 300 bin hanenin 10 yıllık gaz ihtiyacını karşılayacak düzeydedir. Hadi bunu bir yerde söyle be... "Bu hükümete teşekkür ediyorum, bu kadar doğalgaz buldular" de. Ama söyleyemez. O sadece yalan üretir.

BAY KEMAL SEN NEREDESİN
Kartal'da binalar yıkıldı. Vatandaş diyor ki "nerede bu belediye başkanı" Beş gün sonra geldi. Kabadayılar gibi... Ama Bay Kemal sen neredesin? Onun çok önemli işleri var. 24 vatandaşım şehit olmuş, orada yok. Cenaze törenine katıldık. CHP'den sadece istifa etmiş olan Akif Hamzaçebi oradaydı. Bay Kemal oraya gelemedin mi be? Onların çok önemli işleri var...

İNANIN UMURLARINDA DEĞİL
İçim yanıyor, canım yanıyor. Artık burayı gerçek modern bir şehir haline getirecek bir yönetime teslim edelim. Ülkemiz, eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, sosyal güvenlikten sosyal yardımlara kadar her alanda geri kalmıştı. İnanın umurlarında değildi. Uluslararası alanda sürekli mevzi kaybediyordu. Onların tek derdi kendi çıkarlarını koruyabilmekti.

MİNARESİ NİYE YOK
Mesela dini azınlıklar bizim dönemimizde haklarını en geniş şekilde kullanabilmiştir. Onlara gayrimenkullerini biz iade ettik ya. Onlar batıda anyı şeyleri bize karşı yapmadılar. Tam aksine, batıda camilerimiz bombalanıyor, yakılıyor. Almanya'da Batı Trakya'da aynı şey... Sayın Çipras ile görüştüğümde aynı şeyi söyledim. Dedim ki, bak bizlerden bir şeyler istiyorsunuz, Ruhban Okulu'nu istiyorsunuz. Ben de dedim ki, Fethiye Camii'ni açalım... "Camiyi açıyoruz" dediler. Minaresi niye yok? Kilise çan kulesi olmadan olur mu? Biz diyoruz ki çan kulesiyle mi yapacaksın? Gel yap. Ama bizim camimizin de mütemmim cüzü nedir? Şu semaya yükselen minarelerdir. Ya işte diyor "muhalefet beni eleştiriyor" Ya biz siyasetçiyiz, kendimize güveneceğiz. İstedikleri kadar eleştirsinler. Batı Trakya'da Türk ismine dahi tahammül edemiyorsunuz; Türk, Türk... Ama bizim böyle bir derdimiz yok, istediğin yerde Rum ismini kullan.

Başkan Erdoğan'dan Edirne'de kritik mesajlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.