• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ta 12 köyde çalışması yapılıyor

Ayvacık’ta 12 köyde hasar tespit çalışması yapılıyor
Giriş Tarihi: 22.2.2019

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı 12 köyde hasar tespit çalışmalarına başlandı. İlk belirlemelere göre 85 konut, 5 ahır, 1 okul ve 2 camide hasar tespit edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Şu an ekiplerimiz sahadalar ve bütün köylerimizde, ilçelerimizde hasar tespit çalışmalarımız yürütülüyor. Görüyoruz ki deprem ülkemizin çok önemli bir gerçeği. Daha dün 81 ilimize valiliklerimize bir genelge gönderdik. Bu genelge kapsamında hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde bu ülkede riskli ne kadar yapı varsa, vatandaşımızın can ve mal güvenliği açısından süratli bir şekilde dönüştürmek" şeklinde konuştu.

​DEPREMİ 6 GÜN ÖNCEDEN BİLEN YAKUT'TAN YENİ UYARI
Ayvacık'taki depremi 6 gün önceden tahmin ederek sosyal medya üzerinden 'Ayvacık'a Dikkat' uyarısında bulunan Deprem Araştırmacısı Ahmet Yakut, Marmara depreminden önce Doğu'da bir deprem beklediğini söyledi. Marmara'dan önce Muş ve Bingöl civarında büyük deprem olabileceğini söyleyen Yakut, "Ege Bölgesi bu sene hareketli geçecek. Çünkü aklımızda 2 soru var. Bu depremden sonra kırılmalar güney yönünde mi, kuzey yönünde mi ilerleyecek? Kırılmalara bakarsak bundan sonra karasal büyük deprem beklemiyorum. Ancak Midilli açıklarında 6.1'den büyük bir depremi ileride yaşayabiliriz" dedi.

Ayvacık’ta 12 köyde hasar tespit çalışması yapılıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN