• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan: 'i de alalım pırıl pırıl yapalım

Başkan Erdoğan: İzmir'i de alalım pırıl pırıl yapalım
Giriş Tarihi: 24.2.2019

Başkan Erdoğan, Tersane 'un temel atma törenine katıldı. Sürekli her önemli projede CHP engeliyle karşılaştıklarını anlatan Erdoğan, “Bunlar günü kurtarmanın derdinde. Belediyecilik ’nin işidir. ’i de alalım, pırıl pırıl yapalım istiyoruz” diye konuştu.

İstanbul'da dün bir önemli proje daha hayata geçirildi. Tersane İstanbul'un temel atma töreni Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla düzenlendi. Proje hakkında bilgi veren Erdoğan, bunu engellemeye çalışan CHP'yi de eleştirdi. Bu projenin İstanbul'u çok farklı alana taşıyacağını kaydeden Başkan Erdoğan, "Türkiye'nin en önemli 3 müzesi de burada inşa edilecek. Kadın müzesi de aynı şekilde inşa edilecek. Zira ülkemiz bu yönde çok zayıf. İlk defa bir kadın müzesini burada inşa edeceğiz. Bir diğeri de Türk-İslam müzesi de inşa edilecek. Kültür hayatına böylece katkıda bulunmuş olacağız. Bunun yanında da elbette tiyatro, sinema, sergi alanları ve otoparklar olacak. Ofis binaları, dükkanlar, lokantalar ile bin kişilik bir de cami bulunuyor. Tamamıyla 3 yıl ama Kasım ayında inşallah ilk etabı açmış olacağız" dedi.

CHP YİNE ENGEL OLDU
Tersane İstanbul'un kentin marka değerine katkısına ve turizm için olumlu etkisine de değinen Erdoğan, "Haliç'in ne yazık ki çilesi çok. Bu çile bu eserle çok farklı bir dönüşümü yaşıyor. Fakat CHP, maalesef bu projede de engel çıkarmaya çalıştı. Hemen soluğu mahkemelerde aldılar. Bu projeye mani olmak istediler. Ecdadımızın kadırgaları indirdiği bu mahallede tersanemizi inşa ediyoruz. Tüm gayretlerine rağmen engel olamadılar. Şimdiye kadar milletimizin ve ülkemizin yararına hangi projeyi yapmaya kalktıysak hep engel olmaya çalıştılar. Asrın projesi Marmaray'ı engellemeye çalıştılar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden yeni İstanbul Havalimanı'ndan bizi vazgeçirmek istediler. Her türlü provokasyonları denediler. Ama biz yılmadık, yolumuza devam ettik. Türkiye'yi kalkındırmanın değil, günü kurtarmanın derdindeler" açıklamasını yaptı.

BELEDİYECİLİK İŞİMİZ
Yaptıkları projelerle Haliç'in yeniden hayat bulduğunu kaydeden Erdoğan, "Belediyecilik AK Parti'nin işidir. Biz İzmir'i de alalım, pırıl pırıl hale getirmek istiyoruz. Biz muhalefete göre politikamızı belirleseydik, Haliç hala eski konumunda olurdu. Çöp dağları olacaktı. Ne Avrasya Tüneli, ne Marmaray ne de yeni havalimanımız olurdu. Biz o malum meslek odalarının baskılarına boyun eğseydik hala yolsuzluk ve yokluklarla mücadele etmiş olurduk. Ülkemiz hala IMF'in kapısında tefecilere el açacaktı. Ama bizim IMF ile işimiz kalmadı. Borcumuzu sildik. Biz bunlara göre politikamızı belirleseydik ülkemizi kalkındıramazdık" ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından temel atma töreni gerçekleşti.

​'GELİN MÜNBİÇ'İ SAHİPLERİNE VERELİM'
BAŞKAN Erdoğan, İstanbul'daki törenin ardından miting için Kahramanmaraş'a hareket etti. Binlerce vatandaşın sevgi gösterileriyle karşılanan Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında Suriye meselesi ve bölgenin güvenliğine değindi. "Bugün Avrupa halkları huzur ve güven içinde yaşıyorsa Türkiye'nin ve Türk milletinin fedakarlığı sayesindedir" diyen Başkan Erdoğan, "Ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimiz vatanlarını özlüyor. Bir an önce dönmek istiyor. 311 bin Suriyeli kardeşimiz terörden temizlenen bölgelere döndü. Diyoruz ki 'Gelin İdlib bölgesini tamamen güvenli hale getirelim.' Bunun için Rusya ve İran'la görüşüyoruz, ciddi mesafe de katettik. Gelin Münbiç'i sahiplerine teslim edelim. En az yarım milyon Suriyeli buraya dönmek için Türkiye'nin bölgeyi güvenli hale getirmesini bekliyor. Buradan Avrupa ve Amerika başta olmak üzere tüm dünyaya sesleniyorum. Fırat'ın doğusunu güvenli hale getirdiğimizde milyonlarca Suriyeli evlerine dönecek. Gelin, Türkiye'nin çabasına destek olun" ifadelerini kullandı.

​'BİZ PROJELERİMİZLE ASLA YETİNMEYİZ'
"Yaptıklarıyla yetinenler, düş kuramayanlardır" diyen Recep Tayyip Erdoğan, "Biz projelerimizle asla yetinmiyoruz. Evlatlarımıza daha güzel, daha temiz ve daha yeşil bir İstanbul için çabalıyoruz. Haliç bölgesinde ayrıca doğa parkı, kuş parkı ve hayvanat bahçesi yapacağız. Yaya erişimini kolaylaştıran yeni düzenleme planlıyoruz. Bir zamanlar çöplerin toplanmadığı İstanbul'da bugün çöp gazından elektrik üretiyoruz" açıklamasını yaptı.

Başkan Erdoğan: İzmir'i de alalım pırıl pırıl yapalım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN