• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Son dakika: Başkan Erdoğan’dan mitinginden açıklamalar

Son dakika: Başkan Erdoğan’dan Şanlıurfa mitinginden açıklamalar

08.03.2019, 15:15 Güncelleme Tarihi: 08.03.2019,15:44

Başkan ve Genel Başkanı , ’da düzenlenen mitingde halka hitap etti. Erdoğan, "Dün Mardin'de hızlı tren müjdesi verdim. Bölücü terör örgütünün güdümündeki malum partinin eş başkanı "Mardin'de hızlı trenin ne işi var" demiş. Aynı SP gibi. Yani Saadet! Onlar da "hızlı trenin Sivas'ta ne işi var" demişti." ifadelerine yer verdi. Öte yandan Erdoğan "Ve ne diyorlar, “ben kazanınca tekrar AK Partiye geleceğim.” Bu trenden inenler bir daha bu trene binemez. Bu davada bu treni terk edenleri kusura bakmasınlar bu can bu tende olduğu sürece bu trene kabul etmeyiz." şeklinde konuştu.

Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Şanlıurfa'nın tüm kadınlarını özellikle selamlıyorum. Rabbim bu torakların insanlarına sesin en güzelini, estetiğin en incesini, yüreğin en yangınını vermiş.


"17 YILDA ŞANLIURFA'YA 45 KATRİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK"
31 Mart'tan sonra yol arkadaşlığımızı daha ileriye taşıyacağız. Şanlıurfa'nın geleceğine kast edenlere inat el ele kol kola hedefimize yürüyeceğiz. 31 Mart'ta istikbalimize göz dikenlere derslerini veriyor muyuz? Urfa, 31 Mart'ta milli iradeye sahip çıkıyor muyuz? 31 Mart'ta memleket işi gönüş işi diyor muyuz? İşte kardeşlerim biz Urfa'yı sadece büyük bir aşkla sevmekle kalmadık. 17 yılda Şanlıurfa'ya 45 katrilyon liralık yatırım yaptık. Bu sıradan bir olay değil. Eğitimde 11770 adet yeni derslik yaptık. Harran Üniversitesini yeni fakülterle büyüterek 25 bin öğrencisi olan bir eğitim kurumu haline getirdik.

"İNŞAATI DEVAM EDİYOR! YAKINDA AÇILACAK"
Şehrimizi 30 bin kapasiteli bir stadyum kazandırdık. Sağlıkta toplam 1775 yataklı 89 adet tesisi Urfamıza kazandırdık. 1700 yataklı şehir hastanemizin inşaatı da devam ediyor. İmar Barışı ile 160.000 vatandaşımızın sorununu çözdük. Ulaşımda 29 km'den devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 577 km'ye çıkardık.


"MARDİN'DE HIZLI TRENİN NE İŞİ VAR DEMİŞ..."
Dün ne oldu biliyor musunuz? Mardin'e hızlı tren müjdesi verdim. Dün benim ardından bölücü terör örgütünün partisinin başındaki zat Mardin'de hızlı trenin ne işi var demiş. Aynı SP gibi. Yani Saadet… Onlar da "hızlı trenin Sivas'ta ne işi var" demişti.

Biliyorum oraya hızlı tren gelince bunlar o trenden istifade edecekler. Yıllar yılı CHP, yapılan herşeyin karşısına dikilmedi mi? Köprülere, tünellere, Marmaray'a her şeye karşı çıktılar. Şimdi İstanbul'u İzmir'e bağlıyoruz, ona da karşı çıkıyorlar. Ne oldu Şanlıurfa'nın duble yollarından memnun musunuz?

"SURUÇ TÜNELİ'Nİ SİZLERLE BERABER HİZMETE AÇTIK MI?"
Kardeşlerim GAP'ın en önemli ayağı Şanlıurfa'dır. Şimdi yeni sulama kanalları yapıyoruz. Suruç Tüneli'ni sizlerle beraber hizmete açtık mı? Şanlıurfalı çiftçilerimize son 17 yılda yaklaşık 10 katrilyon destek verdik. Tarımsal sulamada yaptığımız yüzde 12'lik indirimi devam ettiriyoruz.

"5 YENİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DAHA KURUYORUZ"
Kardeşlerim GAP'ın en önemli ayağı Şanlıurfa'dır. Şimdi yeni sulama kanalları yapıyoruz. Suruç Tüneli'ni sizlerle beraber hizmete açtık mı? Şanlıurfalı çiftçilerimize son 17 yılda yaklaşık 10 katrilyon destek verdik. Tarımsal sulamada yaptığımız yüzde 12'lik indirimi devam ettiriyoruz. Şanlurfa'da 5 yeni Organize Sanayi Bölgesi daha kuruyoruz. Şehrimize bir Teknopark ve ARGE merkezi kurduk. Yaklaşık 54 bin kişilik ek istihdam sağladık. Birçok ilçemize doğalgazı getirdik.

"BU TRENDEN İNENLER BİR DAHA BİNEMEZ!"
Şanlurfa, 31 Mart'ta tercihimizi istikrardan yana kullanıyor muyuz? Allah birliğimizi, beraberliğimizi devam ettirsin.

Kardeşim gördüğünüz gibi gece gündüz çalışıyoruz. Biz AK Parti olarak el ele vereceğiz. Bizim arkamızdan çok tezgahlar çevriliyor, sakın oyunlara gelmeyin.

Ne diyorlar, 'Ben kazanınca tekrar AK Parti'ye geleceğim.' Bu trenden inenler bir daha bu trene binemezler. Bu davada bu treni terk edenleri, kusura bakmasınlar, bu can bu tende oldukça bir daha biz bu trene kabul etmeyiz.

(PKK) Bunlar ilk günden beri bölgemizde birtakım güçlerin gönüllü ve paralı taşeronluğunu yapmıştır.

Son dakika: Başkan Erdoğan’dan Şanlıurfa mitinginden açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN